خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۲/۲۰ ساعت ۱۷:۵۷:۳۱

    خانه  > اعدام  >  معافیت از قصاص به دلیل اعتقاد به مهدورالدم بودن مقتول

معافیت از قصاص به دلیل اعتقاد به مهدورالدم بودن مقتول

خبرگزاری هرانا ـ حکم معافیت از قصاص زن جوان که با اعتقاد به مهدورالدم بودن شوهرش او را در خواب کشته بود، در دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد، این زن به هشت سال زندان و پرداخت دیه محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فرهیختگان، عشرت ۲۴ ساله وقتی که ۱۸ سال داشت در شامگاه چهارم مرداد ۸۸ شوهر صیغه‌ای‌اش به نام عباس ۲۶ ساله را در حالی که خواب بود با ضربه‌های چاقو کشت و فریاد‌زنان از همسایه‌ها کمک خواست. این زن که پیشتر محاکمه شده بود، گفت: «با اعتقاد به مهدورالدم بودن همسرم او را کشتم. به این ترتیب عشرت از قصاص معاف و به پرداخت دیه و هشت سال زندان محکوم شد.»

این رای با اعتراض اولیای دم در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و شکسته شد. به این ترتیب وی برای دومین بار پای میز محاکمه ایستاد. در آن جلسه عشرت گفت: «سال اول راهنمایی بودم که برادرم مرا آزار داد. به همین خاطر از روستایمان فرار کردم و به تهران آمدم. تا اینکه یک روز در یک پارک با عباس آشنا شدم. او دلش برایم سوخت و قول داد به من کمک کند. به همین خاطر به او اعتماد کردم و به عقد موقت او درآمدم. اما در مدت کوتاهی متوجه شدم عباس معتاد است. او مرا به دوستانش می‌فروخت و پول موادش را تهیه می‌کرد. او می‌گفت اگر اعتراض کنم فیلم سیاهی را که در اختیار دارد در محل پخش می‌کند و آبرویم را می‌برد. از زندگی با عباس خسته شده بودم. به همین خاطر می‌خواستم او را بترسانم تا دست از سرم بردارد. او خوابیده بود که شبانه با چاقو دو ضربه به سینه‌اش زدم اما قصد کشتن او را نداشتم.»

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و با توجه به مدرک‌های موجود در پرونده و با اعتقاد عشرت به مهدورالدم بودن عباس وی را از قصاص معاف کرد و او را به پرداخت دیه و هشت سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کرد. این حکم با اعتراض اولیای دم در شعبه ۲۴دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و دیروز مهر تایید خورد و قطعی شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید