خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  بخشش و گذشت از قصاص محیط بان دنا

بخشش و گذشت از قصاص محیط بان دنا

خبرگزاری هرانا ـ محیط بان دنا “اسعد تقی زاده” که حکم اعدام وی خرداد سال گذشته صادر شده بود با گذشت اولیای دم، از چوبه دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، سرانجام تلاش ها برای جلب رضایت خانواده مقتول مرحوم (مجتبی رضایی نیک) به ثمر نشست و محیط بان دربند و محکوم دنا عفو شد.

خرداد سال گذشته نیز در حالی که حکم استیذان اسعد تقی زاده ازمحیط بانان محکوم به اعدام دنا صادر شده بود اما به خاطر ماه رمضان و با اجازه اولیای دم اجرای حکم به تعویق افتاد.

در طول این ماه ها و پس از صدور حکم اعدام نیز رایزنی، تلاش و وساطت ها از سوی قشرها و گروه های مختلف مردم، بزرگان ایل و تبار، نزدیکان و بستگان اولیای دم، دوستداران طبیعت از سراسر کشور، مسئولان و مقامات کشوری و محلی، اهالی رسانه و هنر، مسئولان و مقامات اجرایی، قضائی و امنیتی و حتی معلولان برای درخواست رضایت و بخشش محیط بان دنا از خانواده مرحوم رضایی انجام شد.

در راس همه این گروه ها و وساطت ها و رایزنی ها، آقای سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان و نماینده مردم استان در خبرگان رهبری بود که خانواده مقتول موضوع بخشش را به ایشان واگذار کردند.

در سفر دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به کهگیلویه وبویراحمد نیز این موضوع با حضور آقای ملک حسینی و استاندار در دفتر نماینده ولی فقیه مورد بررسی قرار گرفت.

پدر مرحوم مجتبی رضایی نیک در آیین عفو محیط بان دنا گفت: “از این اقدام خود به هیچ وجه پشیمان نیستم و نخواهم شد”.

اسماعیل رضایی نیک افزود: “بخشش قاتل فرزندم الهام و برکتی بود که از سوی خداوند متعال و ائمه معصومین بر دلم جاری شد”.

پدر مقتول مجتبی رضایی نیک افزود: “موضوع رضایت و بخشش قاتل فرزندم را از سوی خانواده و بستگان و نزدیکان خود به نماینده ولی فقیه در استان واگذار کردم”.

وی ابراز داشت: “البته از همان زمان نیز نیت و هدفم بر بخشش بود اما برخی مسائل حاشیه ای این موضوع را به این سال ها کشاند”.

رضایی نیک ابراز داشت: “مراجعه های فراوانی از سوی اقشار مختلف مردمی برای رضایت خانواده ام از قاتل فرزندم شد که باید از تمامی آنها نیز تقدیر کرد”.

پدر مجتبی رضایی مقتول ارتفاعات دنا در سال ۸۸ گفت: “من در پرونده فرزندم تلاش کردم که فرهنگ سازی کنم و آن فرهنگ سازی اینگونه بود که به هیچ کس اجازه ندادم به خانواده قاتل تعرض کند”.

سرانجام پس از هشت سال از این اتفاق خانواده مرحوم رضائی نیک به همراه بستگان و نزدیکان خود با حضور در دفتر آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه اقدام به بخشش متهم کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید