خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  محمد سیف‌زاده ۲۰ اسفند آزاد می‌شود

محمد سیف‌زاده ۲۰ اسفند آزاد می‌شود

خبرگزاری هرانا – محمد سیف‌زاده، وکیل زندانی و فعال حقوق بشر، با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات و پایان حبس، بیستم اسفندماه از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرزند آقای سیف زاده در صفحه‌اش با اعلام این خبر نوشته است: “اگر اتفاقی نیوفتد پدر در تاریخ ۲۰ اسفند آزاد می شوند واقعا نمی دانم چه بگویم .آیا باید خوشحال باشم که پدرم را مشمول ماده۱۳۴ نمودند یا تاسف بخورم از اینکه این ۵ سال پدر را غیرقانونی به بند کشیدند واقعا چرا باید به مرگ بگیرنمان تا به تب راضی شویم .”

محمد سیف زاده، ۶۷ ساله، وکیل و از موسسان کانون مدافعان حقوق بشر روز ۱۷ فروردین ۱۳۹۰ در شهر ارومیه توسط نیروهای امنیتی به اتهام خروج غیرقانونی بازداشت شد.

این وکیل پیش از آن در آبان سال ۱۳۸۹ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق مشارکت در تاسیس کانون مدافعان حقوق بشر به ۹ سال زندان و ۱۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شده بود. این حکم در تیرماه ۱۳۹۰ در دادگاه تجدید نظر به دو سال حبس کاهش یافت. در زمان اعلام این حکم آقای سیف زاده به دلیل اتهام خروج غیرقانونی اش در زندان بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید