خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  درخواست مجدد عدم تحمل کیفر برای حسین رونقی

درخواست مجدد عدم تحمل کیفر برای حسین رونقی

خبرگزاری هرانا – خانواده حسین رونقی درخواست عدم تحمل کیفر این زندانی را روز شنبه مجددا به دادستانی تهران ارائه می‌کند. آنژین قلبی، مشکل کلیه، ورم صورت، خونریزی معده، غلظت خون، عفونت چشم، مشکل ریوی و تنفسی از جمله مشکلاتی است که خانواده رونقی بر اساس آن درخواست صدور گواهی عدم امکان تحمل کیفر کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احمد رونقی ملکی پدر حسین رونقی روز شنبه پانزدهم اسفند، جهت پیگیری مرخصی و اعزام حسین به بیمارستان، به دادستانی تهران مراجعه می کند و در روز یکشنبه به ملاقات حسین می رود .

یکی از نردیکان خانواده رونقی ملکی به گزارشکر هرانا گفت: «حسین رونقی یک هفته قبل از احضار و معرفی به زندان به تجویز پزشک باید برای تست مغز و استخوان به بیمارستان مراجعه می کرد که با مخالفت مسئولین دادستانی و زندان اوین این امر صورت نگرفت. این زندانی در حال حاضر در بند هفت زندان اوین نگهداری می شود.»

حسین رونقی ملکی فعال حقوق بشر و وبلاگ نویس، درتاریخ بیست و دوم آذر ماه ۱۳۸۸ بازداشت شد.

شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب پس از گذشت ۱۰ ماه از بازداشت در بند دو-الف اوین، در تاریخ سیزدهم مهر ماه ۱۳۸۹ او را به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد. اتهامات او در دادگاه «عضویت در شبکه ایران پروکسی، توهین به رهبری و توهین به رئیس جمهوری» عنوان شد.

این حکم در شعبه‌ی ۵۴ دادگاه تجدید نظر تأیید شد و حسین رونقی پس از آن به بند ۳۵۰ اوین منتقل شد.

این زندانی هم اینک بر خلاف اصل تفکیک جرائم، بدون رسیدگی پزشکی و در شرایط نامناسب در بند هفت زندان اوین محبوس است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید