خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی, کودکان  >  کرمانشاه ۳۶۰ مدرسه کانکسی دارد

کرمانشاه ۳۶۰ مدرسه کانکسی دارد

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت که در حال حاضر ۳۶۰ مدرسه کانکسی در سطح استان داریم.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سلیمان محبی علت وجود مدارس کانکسی را کم بودن تعداد دانش‌آموزان این مناطق دانست و گفت: “وقتی تعداد دانش‌آموزان کم باشد ساخت مدرسه صرفه اقتصادی ندارد، لذا در مناطق با دانش‌آموز کم از کانکس‌های استاندارد و مجهز به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی استاندارد استفاده می‌شود”.

محبی وجود مدارس عشایری و کوچ رو را یکی دیگر از دلایل زیاد بودن مدارس کانکسی دانست و گفت: “این کانکس‌ها چرخدار بوده و بنا به نیاز به راحتی به مناطق دیگر منتقل می‌شوند”.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه بیش از ۳۰ درصد مدارس استان کرمانشاه فرسوده هستند، گفت: “این مدارس نیاز به تخریب و بازسازی دارند”.

محبی سپس آموزش و پرورش را زیربنای توسعه کشور دانست و گفت: “هرچقدر که در مسیر آموزش و پرورش حرکت کرده و کارهای توسعه‌ای و زیر بنایی انجام دهیم، بیشتر می‌توانیم به آینده کشور خوشبین باشیم”.

محبی با تاکید بر لزوم توجه به مباحث فرهنگی، گفت: “متاسفانه تا حدود زیادی مباحث فرهنگی در کشور مغفول مانده‌اند”.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای هم به آماده شدن مدارس برای اسکان مسافرین نوروزی داشت و از تشکیل ۲۵ پایگاه برای اسکان مسافرین نوروزی خبر داد.

محبی از آماده کردن بیش از ۲۷۰۰ کلاس درس برای اسکان مسافرین نورزوی خبر داد و گفت: “همه افراد با اولویت فرهنگیان می‌توانند از این اماکن استفاده کنند”.

وی افزود: “هر کلاس درس ظرفیت اسکان یک خانواده پنج نفره را در هر شب دارد، ضمن اینکه خانه معلم، خوابگاه‌های دانش‌آموزی و… نیز برای اسکان مسافرین نوروزی آماده خواهند شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید