خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  ادامه تنش‌ها در بند هفت اوین و تهدید زندانیان سیاسی

ادامه تنش‌ها در بند هفت اوین و تهدید زندانیان سیاسی

خبرگزاری هرانا – پس از درگیری و توهین و ضرب‌وشتم زندانیان سیاسی-امنیتی در بند هفت زندان اوین، این تنش‌ها با تهدید زندانیان سیاسی از طرف محکومان پرونده اختلاس بزرگ، تا کنون نیز ادامه یافته است. تعدادی از محکومان مالی از سعید رضوی فقیه به اتهام توهین به مسئولین نظام شکایت کرده و قصد پرونده‌سازی برای او را دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حدود پانزده تن از زندانیان سیاسی و امنیتی از جمله سعید مدنی نیز با مراجعه به مسئولین بند خواستا حل مشکل و تضمین امنیت زندانیان سیاسی و امنیتی شده اند.

چهارشنبه شب گذشته ۲۱ بهمن، تعدادی از زندانیان مالی همزمان با سالگرد انقلاب ۵۷  اقدام به سر دادن شعارهایی تحریک‌آمیز با اشاره به زندانیان سیاسی کرده بودند که با واکنش زندانیان سیاسی روبرو شده بود.

این زندانیان به گونه ای تحریک آمیز اقدام به سر دادن شعارهایی مانند «مرگ بر فتنه گر»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه» کرده بودند و پس از اعتراض زندانیان سیاسی به آنها حمله کردند.

نام سعید رضوی فقیه به عنوان یکی از زندانیان سیاسی ذکر شده بود که به دلیل اعتراض به این اقدام مضروب شده و پس از انتقال به بهداری به بند بازگشته است.

زندانیان مالی مذکور عمدتا از زندانیان پرونده ی اختلاس بزرگ سه هزار میلیاردی اند که به گفته زندانیان سیاسی، نفوذ زیادی در زندان دارند و مرتبا در جهت ایجاد مشکل برای زندانیان سیاسی اقدام می کنند.

به گفته زندانیان، این محکومین مالی سابقه باجگیری و اعمال غیرقانونی نسبت به سایر زندانیان مالی را نیز دارند و تعداد زیادی از زندانیان مالی این بند نیز در این درگیری از زندانیان سیاسی حمایت کرده اند.

حمله و آزار و اذیت زندانیان سیاسی از طرف زندانیان غیرسیاسی و مالی در زندان اوین، پیش از این نیز سابقه داشته و مسئولین قضایی و زندان با وجود اعتراضات زندانیان تا کنون به آن رسیدگی نکرده اند.

بیش از هشتاد زندانی با اتهامات سیاسی و امنیتی هم اینک بر خلاف اصل تفکیک جرائم در بند هفت زندان اوین و همراه با زندانیان با جرائم مالی نگهداری می شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید