خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, فرهنگی  >  هیچ کدام از شهرستان‌های آذربایجان غربی سینما ندارند

هیچ کدام از شهرستان‌های آذربایجان غربی سینما ندارند

خبرگزاری هرانا ـ رئیس اداره امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت که هیچ کدام از شهرستان‌های آذربایجان غربی سینما ندارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، محمدباقر بابایی‌اصل اظهار داشت: “سینماهای آذربایجان غربی نیاز اساسی به تجهیز و نوسازی ساختمان دارند که در این خصوص باید اقدامات لازم انجام شود”.

وی با اشاره به تعداد سینماهای موجود در آذربایجان غربی، تصریح کرد: “۱۹ سینما در آذربایجان غربی وجود دارد که به دلیل مشکلات از نظر تجهیزات و سالن، مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرد و اغلب این سینماها تعطیل شده‌اند”.

رئیس اداره امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از تعطیلی ۱۶ سینما در استان خبر داد و افزود: “هیچ کدام از شهرستان‌های آذربایجان غربی سینما ندارند”.

این مسئول با بیان اینکه در آذربایجان غربی، فقط مرکز استان دارای سه سینما است، اعلام کرد: “این سینماها نیز آنطور که باید مورد استقبال مردم نیستند چراکه صندلی و ساختمان سینماها فرسوده هستند”.

بابایی‌اصل با بیان اینکه با فرهنگ‌سازی به عمل آمده تلاش شده ذایقه مردم را تغییر داده و آنها را به سوی سینماها سوق دهیم، اعلام کرد: “بر این اساس در چهار شهرستان خوی، میاندوآب، بوکان و مهاباد سالن‌های مجتمع‌های فرهنگی را تجهیز کرده‌ایم”.

وی اظهار داشت: “این سالن‌ها به سیستم پخش دیجیتال تجهیز شده‌اند و مقرر شده برخی فیلم‌های سینمایی پرطرفدار را در سالن این مجتمع‌ها برای شهروندان این چهار شهر استان به اکران درآوریم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید