خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  تنش مناسبتی در زندان اوین؛ چند زندانی سیاسی مضروب شدند

تنش مناسبتی در زندان اوین؛ چند زندانی سیاسی مضروب شدند

خبرگزاری هرانا – چند زندانی سیاسی-امنیتی بند هفت زندان اوین از سوی زندانیان غیرسیاسی و مالی مضروب شده و به بهداری زندان منتقل شدند. تعدادی از زندانیان مالی همزمان با سالگرد انقلاب ۵۷  اقدام به سر دادن شعارهایی تحریک‌آمیز با اشاره به زندانیان سیاسی کرده بودند که با واکنش زندانیان سیاسی روبرو شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانیان به گونه ای تحریک آمیز اقدام به سر دادن شعارهایی مانند «مرگ بر فتنه گر»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه» کرده بودند و پس از اعتراض زندانیان سیاسی به آنها حمله کردند.

تعدادی از زندانیان سیاسی – امنیتی گفته اند که این اقدام با تحریک و تشویق برخی از مسئولین بند هفت انجام شده است.

درب اتاق های بند هفت پس از این اتفاق مسدود شده و قوانین منع تردد با حضور گارد ویژه در این زندان حاکم شده است.

گفتنی است نام سعید رضوی فقیه به عنوان یکی از زندانیان سیاسی ذکر شده که به دلیل اعتراض به این اقدام مضروب شده و پس از انتقال به بهداری به بند بازگشته است.

حمله و آزار و اذیت زندانیان سیاسی از طرف زندانیان غیرسیاسی و مالی در زندان اوین، پیش از این نیز سابقه داشته و مسئولین قضایی و زندان با وجود اعتراضات زندانیان تا کنون به آن رسیدگی نکرده اند.

بیش از هشتاد زندانی با اتهامات سیاسی و امنیتی هم اینک بر خلاف اصل تفکیک جرائم در بند هفت زندان اوین و همراه با زندانیان با جرائم مالی نگهداری می شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید