خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  گذشت از قصاص در تهران

گذشت از قصاص در تهران

خبرگزاری هرانا ـ یک زندانی محکوم به قصاص، پای چوبه دار با بخشش اولیای دم و پرداخت دیه، از مرگ رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، متهم پای چوبه دار توانست با پرداخت دیه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی خود را نجات دهد.

خانواده این جوان، داروندارشان را فروختند تا پسرشان از اعدام رهایی یابد.

بعدازظهر یکم بهمن ماه سال ۸۵ مأموران پلیس اسلامشهر در جریان دعوای مرگباری قرار گرفتند. تیم جنایی وقتی با پیکر خون‌آلود مرد ۳۷ ساله‌ای به نام هوشنگ روبه‌رو شد در بررسی‌های میدانی دریافت جنایت بر سر کبوتر رخ داده است.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات میدانی پی بردند که برادر قربانی برای گرفتن کبوترش به پشت‌بام خانه همسایه رفته است. همزمان پسر همسایه با دیدن او روی پشت‌بام به این اقدامش اعتراض می‌کند و بر سر همین موضوع بین اعضای دو خانواده – همسایه – مشاجره لفظی بالا گرفته و به جان هم افتادند و پسر جوانی به نام مجید که میهمان خانه عمویش بوده با ضربات چاقو، پسر همسایه را کشته است.

همین سرنخ کافی بود تا پلیس برای ردیابی و دستگیری عامل جنایت وارد عمل شده و پس از دو سال وی که مجید نام دارد را بازداشت کند. مجید در بازجویی‌ها به قتل هوشنگ اعتراف کرد و گفت: “روز حادثه من میهمان خانه عمویم بودم و ناخواسته قتل را انجام دادم و از همان دقایق نخست بشدت پشیمانم چرا که مقصر حادثه پسرعمویم بود و وی نیز فراری است”.

این پسر جوان وقتی در شعبه ۱۱۳ داگاه کیفری استان تهران محاکمه شد با حکم قصاص روبه‌رو شده و این حکم از سوی قضات شعبه ۷ دیوانعالی کشور نیز مورد تأیید قرار گرفت. زمانی که مجید در محوطه زندان پای چوبه دار رفت با التماس از خانواده قربانی مهلت گرفت و توانست با پرداخت دیه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی زندگی دوباره برای خودش بخرد.

متهم از جنبه عمومی جرم پیش روی قضات شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران ایستاد و گفت: “در خیابان آزادی نمایشگاه خودرو داشتم، آن روز میهمان خانه عمویم بودم که بین پسرعمویم و پسر همسایه بر سر کبوتر دعوا شد و من قتل را انجام دادم”.

وی افزود: “این جنایت باعث شد که پدرم داروندارش را برایم بفروشد تا من از اعدام نجات پیدا کنم. دوست دارم هرچه زودتر از زندان بیرون بیایم تا بتوانم زحمات پدرم را جبران کنم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید