خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  هشت ماه پس از بازداشت؛ پوریا ابراهیمی همچنان در زندان اوین است

هشت ماه پس از بازداشت؛ پوریا ابراهیمی همچنان در زندان اوین است

خبرگزاری هرانا – پوریا ابراهیمی، فعال مدنی زندانی، به دلیل ناتوانی در تأمین وثیقه در زندان مانده است. خانواده این فعال مدنی گفته اند که امکان تهیه مبلغ وثیقه را ندارند و تلاش آن ها برای تهیه آن بی نتیجه بوده است.

یکی از دوستان پوریا ابراهیمی به خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گفت که برای آزادی او وثیقه ای به مبلغ هفتاد میلیون تومان تعیین شده است.

دادگاه این فعال مدنی روز بیست و پنجم آذرماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده و بدون حضور وکیل برگزار شد.

پوریا ابراهیمی متولد ۱۳۷۳ که سابقه بازداشت و زندانی شدن قبلی نیز دارد، آخرین بار نوزدهم خرداد ماه به همراه «غزاله شیری» و «شکوفه آذر ماسوله» بازداشت و ۲۷ خرداد ماه با اتهاماتی نظیر تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی در شعبه ۶ دادسرای اوین تفهیم اتهام شد.

این فعال مدنی پس از تحمل حدود بیست روز انفرادی و بازجویی در بند ۲۰۹ اوین، اوایل تیر ماه به بند هشت این زندان منتقل شد.

آقای ابراهیمی پیشتر نیز به اتهام تبلیغ علیه نظام، یک سال را در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس بود و بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۲ با پایان حبس آزاد شده بود.

این فعال مدنی زندانی به دلیل ابتلا به بیماری آسم از اسپری ویژه استفاده می کند و شرایط بند هشت زندان اوین و عدم دسترسی مناسب به دارو و امکانات درمانی بیماری او را تشدید کرده است.

به گزارش منابع هرانا، بند ۸ در حال حاضر یکی از بدترین بندهای زندان اوین است که تعداد زیادی از زندانیان سیاسی بر خلاف اصل تفکیک جرائم و در ازدحام همراه با مجرمین غیرسیاسی و بعضا خطرناک، در آن نگهداری می شوند و اعتراضات مکرر زندانیان و خانواده های آن ها نیز تا کنون بی نتیجه بوده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید