خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  سعید مدنی به بند هفت اوین منتقل شد

سعید مدنی به بند هفت اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – سعید مدنی زندانی سیاسی، به بند هفت زندان اوین منتقل شد. دستور انتقال سعید رضوی فقیه به زندان اوین نیز صادر شده است و بعد از مرخص شدن از بیمارستان به زندان اوین خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید مدنی روز دوشنبه بیست و هشتم دی‌ماه، از سالن دوازده زندان رجایی‌شهر به زندان اوین منتقل شده بود.

به سعید رضوی فقیه گفته شده که قبل از انتقال به زندان اوین باید برای انگشت نگاری و انجام روال اداری انتقال به زندان رجایی شهر برود.

سعید مدنی پژوهشگر اجتماعی و فعال سیاسی و مدنی و از اعضای شورای فعالان ملی مذهبی، کمیته دفاع از انتخابات آزاد، عادلانه و منصفانه، کمیته پیگیری بازداشت های خودسرانه و شورا اجرایی کانون مدافعان حقوق بشر است.

سعید مدنی که دی ماه سال ۹۰ و در پی صدور سه سال و نیم حبس در تبعید به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در زندان اوین منتقل شد، پس از یکسال بازجویی و فشار به بند ۳۵۰ فرستاده شد. او در بهمن سال ۱۳۹۲ در پی فعالیت به عنوان وکیل بند و اصرار بر خواسته های زندانیان این بند از این بند به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

وی علاوه بر حکم سه و نیم سال حبس و در پی پرونده سازی های جدید و به صورت غیر قانونی به ۶ سال دیگر نیز محکوم شد و باید تا سال ۱۳۹۸ را در حبس بگذراند و پس از آن برای گذراندن دوسال تبعید به بندر عباس منتقل شود.

او در سالهای ۱۳۷۳، ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰ نیز زندان سیاسی را تجربه کرده و از سال و ۱۳۹۰ تا امروز را در زندان گذرانده است.

از آقای مدنی تاکنون کتاب ها وپژوهش هایی در زمینه مسایل اجتماعی ایران از جمله فقر و نابرابری، اعتیاد، کودک آزاری، خشونت علیه زنان، تن فروشی، رفاه اجتماعی و مانند آن منتشر شده است.

سعید رضوی فقیه عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، پس از سرکوب های انتخابات در سال ۸۸ به دلیل سخنرانی در یک نشست در همدان به اتهام جرایم امنیتی، از سوی دادگاه انقلاب تهران به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

او که به خارج از کشور رفته بود، در اسفند ۱۳۹۲ پس از بازگشت به ایران برای گذراندن یک سال محکومیت به زندان رجایی شهر منتقل شد.

پس از اتمام دوران محکومیت رضوی فقیه و علیرغم پایان حکم، وی به صورت بلاتکلیف در انتظار دادگاه سخنرانی سال ۹۲ همدان خود در زندان رجایی شهر به سر می‌برد. حکم جدید دادگاه بدوی وی اخیرا به او ابلاغ شده است.

سه سال و نیم حبس جدید این فعال سیاسی زندانی به اتهاماتی چون دو سال برای توهین به رهبری، یک سال تبلیغ علیه نظام و شش ماه برای توهین به خبرگان در پرونده دوم او بر می گردد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید