خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  برکناری سه بخشدار مازندران به دلیل دخالت در انتخابات

برکناری سه بخشدار مازندران به دلیل دخالت در انتخابات

خبرگزاری هرانا ـ مراسم تودیع سه بخشدار استان مازندران که علت برکناری غیر منتظره آنها دخالت در انتخابات گزارش شده٬ بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فردا، بخشداران «لاریجان»، «دابودشت» و «دشت‌سر» استان مازندران٬ سه بخشدار از پنج بخشدار آمل هستند که مراسم تودیع و معارفه آنها صبح شنبه ۱۷ بهمن، در محل فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایسنا٬ مهدی حسین‌نژاد٬ بهرام حیدری و حسین احسانی در این مراسم به ترتیب به عنوان جانشینان ولی‌محمد فضلی٬ علیرضا شیرسوار و محمد حسنی در بخشداری‌های «لاریجان»، «دابودشت» و «دشت‌سر» معرفی شدند.

این مراسم آن‌طور که سایت محلی «سفیر هزار» اعلام کرده با حضور مهرداد ابراهیمی٬ مدیرکل سیاسی امنیتی مازندران و به صورت «غیرعلنی» برگزار شده است.

سایت محلی «شمال نیوز» هم علت برکناری این سه بخشدار را «دخالت در انتخابات» گزارش کرده و نوشته آقای ابراهیمی نیز این موضوع را تأیید کرده است.

آن‌طور که این سایت گزارش کرده ابراهیمی گفته «به ۱۰ نفر از مدیران در سطوح مختلف هم تذکرات لازم داده شد و اگر خودشان را با قانون تطبیق ندهند برکنار خواهند شد».

مدیرکل سیاسی امنیتی مازندران افزوده «قانون فصل‌الخطاب است و ما به عنوان امین مردم وظیفه داریم از آرای آنان که حق‌الناس است صیانت کنیم و در این راه با هیچ فردی تعارف نداریم».

این مقام استانداری توضیح نداده که بخشداران برکنار شده چه تخلف انتخاباتی داشته‌‌اند و جزئیات تذکر به ۱۰ مدیر در این استان چه بوده است.

دهمین دوره دوره انتخابات مجلس هفتم اسفند ماه در استان مازندران هم‌زمان با ۳۰ استان دیگر برگزار خواهد شد.

صلاحیت ۵۳ درصد از نامزد‌های  این حوزه انتخابیه از سوی هیات‌های نظارت وابسته به شورای نگهبان رد شده است.

پیش از این در استان مازندران تغییر و تحولاتی در برخی استانداری‌ها و فرمانداری‌ها صورت گرفته بود که از سوی برخی منتقدان دولت مرتبط با انتخابات اسفند ماه ارزیابی شده بود.

اواخر آذر ماه امسال نیز عبدالرضا رحمانی فضلی٬ وزیر کشور در پاسخ به برخی پرسش‌ها درباره تغییرات مدیریتی در آستانه انتخابات گفته بود: «اگر لازم باشد فرمانداران و یا استانداران تغییر خواهند کرد و بنده نیز نگران حساسیت‌ها در این زمینه نیستم».

رحمانی فضلی افزوده بود «اگر به این یقین برسیم که لازم است برخی فرمانداران تغییر کنند و آنها نمی توانند تا آستانه اتنخابات به خوبی وظایف خود را انجام دهند، آنها را تغییر خواهیم داد».

آقای رحمانی فضلی پیش‌تر در گفت‌وگویی با پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، با اشاره به «تغییراتِ احتمالی در میان استانداران و فرمانداران» اعلام کرده بود «ممکن است دولت در روز انتخابات تصمیم به تغییر استانداری بگیرد».

وزیر کشور روز ۲۸ شهریور ماه گفته بود «دولت هنوز ۳۸ تن از فرمانداران را تغییر نداده و ممکن است به این نتیجه برسد که باید جابه‌جایی‌هایی صورت بگیرد».

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید