خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام پس از ۱۱سال با اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی

رهایی از اعدام پس از ۱۱سال با اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی

خبرگزاری هرانا ـ پسری که یازده سال پیش در سن ۱۷ سالگی به اتهام “قتل” دستگیر شده بود، با اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی از اعدام رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فرهیختگان،  پسر جوان که ۱۱ سال پیش وقتی که ۱۷ سال داشت دست به قتل زده بود، در راستای اعمال ماده نجات‌بخش ۹۱ قانون مجازات اسلامی پای میز محاکمه ایستاد و دیروز حکم آزادی‌اش صادر شد. این پسر پیشتر دوبار پای چوبه دار رفته بود.

محمد که حالا ۲۸ ساله است، یکم اردیبهشت ۸۳ وقتی که ۱۷ سال داشت در یک درگیری در رباط‌کریم دست به قتل زد و سعید ۲۷ ساله را کشت.

پسر نوجوان پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد.

او دو بار پای چوبه دار رفت و با خوش‌شانسی بالای چوبه دار نرفت تا اینکه با تصویب قانون جدید مجازات اسلامی و در راستای اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات که برای محکومان زیر ۱۸سال امتیازی نسبت به سایر محکومان در نظر گرفته است، دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست اصغر عبداللهی و با حضور دو مستشار پای میز محاکمه ایستاد.

هیات قضایی این پسر را به پرداخت دیه و ۱۰ سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کرد. وقتی این حکم از سوی قضات دادگاه قرائت شد، این پسر و پدر و مادرش، شروع به گریه کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید