خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  دو زندانی در قزوین اعدام شدند

دو زندانی در قزوین اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – دادسرای عمومی و انقلاب قزوین، از اعدام یک زندانی از محکومین جرائم “مواد مخدر” و هم چنین یک زندانی با اتهام “قتل” در زندان مرکزی قزوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، حسب گزارش واصله به پلیس مواد مخدر استان مبنی بر اینکه فردی به نام “پاشا – م” در امر تهیه  و توزیع مواد مخدر فعالیت می‌نماید بلافاصله در پی رصد و انجام اقدامات اطلاعاتی توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین مشخص می‌شود نامبرده به همراه همسرش با خودرو ۲۰۶ به قصد خرید هرویین در حال عزیمت از چوبیندر به سمت کرج هستند.

بلافاصله مأموران در پی تعقیب آنان در اولین ساعات بامداد هفدهم فروردین سال ۹۳جلوی میدان بار قزوین، نامبردگان را به همراه ۹۹۶ گرم هرویین مرطوب دستگیر می‌کنند. در جریان بازجویی پاشا اظهار می‌دارد که به همراه همسرم جهت بازدید از اقوام به شهریار رفتیم در حین بازگشت پسرم با من تماس گرفت  که بسته ای را که از محتویات آن بی‌خبر بودم را در ملارد از شخصی تحویل بگیرم و به قزوین بیاورم بدون دریافت هیچ وجهی و بدون اینکه از ماهیت آن بسته هم اطلاعی داشته باشم این کار را انجام دادم.

شعبه هفتم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب قزوین پس از تکمیل تحقیقات در سی‌ام اردیبهشت ماه همان سال با صدور کیفرخواست پرونده را جهت رسیدگی به اتهامات پاشا م به محاکم انقلاب ارسال و با ارجاع پرونده به شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی قزوین برای  پاشا م حکم اعدام و مصادره اموال صادر مینماید.

همچنین با توجه به اظهارات فرزند و همسر متهم و نظر به اینکه علم و اطلاع نامبردگان از ماهیت مواد کشف شده محرز نبوده برای علی مسلمی در دادسرا قرار منع تعقیب و برای همسر متهم نیز در داگاه حکم برائت صادر می‌گردد.

شایان ذکر است رأی صادره در خصوص متهم مورد اعتراض وی قرار گرفته و پس از بررسی با رد اعتراض، مورد تایید دادستانی کل کشور قرار می‌گیرد و همچنین تقاضای عفو نامبرده نیز در کمسیون عفو استانی و مرکز طی دو نوبت مطرح و مورد مخالفت واقع می‌شود و در نهایت اجرای حکم از سوی ریاست قوه قضاییه بلامانع اعلام می‌گردد.

حکم صادره سحرگاه امروز با حضور معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین، رئیس ندامتگاه مرکزی قزوین، نمایندگانی از نیروی انتظامی و پزشکی قانونی در محوطه زندان قزوین به مرحله اجرا درآمد.

این گزارش در خاتمه می‌افزاید: “اجرای مقتدرانه احکام اعدام قاچاقچیان موادمخدر در قزوین و وعده‌ دادستانی قزوین به مردم در مبارزه بی‌امان با بلای خانمان‌سوز موادمخدر، یکی پس از دیگری تحقق می‌یابد. تشدید مبارزه و اجرای احکام این سوداگران مرگ، هشداری است به تبهکارانی که با نیات شیطانی خود، امنیت و سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازند و موجب تباهی خانواده ها و جوانان می‌شوند. تلاش پاسداران حریم عدالت براین است که محیطی امن و همراه با آرامش و آسایش برای شهروندان فراهم نمایند و اجازه ندهند برخی افراد زمینه بروز ناامنی را فراهم کنند. دستگاه قضایی استان همچنان که بارها اعلام کرده به مبارزه با سوداگران مرگ ادامه خواهد داد و با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود استان را برای قاچاقچیان و سایر بزهکاران ناامن خواهد کرد”

قصاص، پایان عشق خونین

پس از ۸ سال، مرد جوانی که به خاطر شنیدن جواب رد از دختر مورد علاقه‌اش او را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود؛ قصاص شد.

شهریور ماه سال ۸۷، مأموران پلیس کوهین در جریان مرگ دختر جوانی در یکی از مزارع کشاورزی روستای محمد ده قرار گرفتند و برای بررسی موضوع سرصحنه حاضر شدند.

مأموران در صحنه جنایت با جسد غرق در خون دختری روبرو شدند که با ضربات چاقو از پای درآمده بود.

آن‌ها در اولین گام از تحقیقات خود، به بازجویی از خواهر مقتول که در صحنه حضور داشت؛ پرداختند. وی به پلیس اعلام کرد که به همراه خواهرم برای جمع‌آوری محصولات کشاورزی به مزرعه پدری‌ام آمده بودیم.

هنوز دقایقی از حضور ما نگذشته بود که «الف . ک» که خواستگار خواهرم بود به مزرعه آمد. پس از درگیری لفظی با خواهرم با چاقو به جان خواهرم افتاد و سپس متواری شد.

پس از اظهارات این شاهد، جستجوهای پلیس برای دستگیری قاتل فراری آغاز شد و پس از مدتی، مأموران متهم به قتل را بازداشت کردند.

متهم ۲۳ ساله در ابتدای بازجویی‌ها منکر قتل شد و اعلام کرد: من و مقتول به هم علاقه داشتیم اما خانواده‌هایمان با ما مخالفت می‌کردند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم همدیگر را بکشیم، در ابتدا اکرم چند چاقو به من زد و من هم چند ضربه او زدم. پس از آن چاقو را همانجا گذاشتم و فرار کردم.

اما این مرد در بازجویی‌ها بعدی گفته‌هایش را رد و اظهار کرد: من مقتول را دوست داشتم و می‌خواستم با او ازدواج کنم؛ ولی او مخالفت می‌کرد. من هم روز حادثه به مزرعه رفتم که در آنجا با هم درگیر شدیم و پس از وارد کردن ضربات چاقو از آنجا گریختم.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین در این رابطه گفت: “پرونده با صدور قرار مجرمیت از دادگاه بخش کوهین به شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین ارجاع می‌گردد”.

وی در ادامه افزود: “دفاعیات متهم و وکلای وی مبنی به خودزنی مقتول مردود شناخته شده و دادگاه رأی به قصاص نفس را صادر کرد”.

رأی صادره در شعبه سیزدهم دیوان عالی کشور مورد ابرام واقع و به دنبال درخواست قصاص قاتل از سوی اولیای دم مقتوله (پدر و مادر) و اعلام بلامانع بودن اجرای حکم توسط ریاست قوه قضاییه، حکم قصاص قاتل سحرگاه امروز در زندان مرکزی قزوین به اجرا درآمد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید