خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ ساعت ۱۴:۱۴:۳۱

    خانه  > اندیشه و بیان  >  وطن امروز تذکر دوم را گرفت و راهی دادگاه شد

وطن امروز تذکر دوم را گرفت و راهی دادگاه شد

خبرگزاری هرانا – هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه امروز خود به روزنامه وطن امروز تذکر مجدد داد و پرونده این نشریه را به دادگاه مطبوعات معرفی کرد.

به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، هیات نظارت بر مطبوعات در این جلسه پرونده روزنامه «وطن امروز» را مطرح کرد و مقرر شد به این نشریه بابت اصرار به تخلف و نقض مجدد مصوبات شورای عالی امنیت ملی تذکر داده و مراتب به دادگاه اعلام شود.

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی نیز هفته گذشته و حسب وظایف ذاتی خود به این روزنامه تذکر داده بود.

به گزارش ایرنا، هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه هفته گذشته خود نیز به روزنامه وطن امروز بابت توهین به رئیس جمهوری از طریق درج کاریکاتور (مصداق بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات) تذکر داده بود.

بر اساس ماده ۶ قانون مطبوعات، نشریات جز در موارد اخلال به مبانی و احکام اسلام و حقوق عمومی و خصوصی که در این فصل مشخص می‌شوند آزادند.

طبق بند ۸ این ماده افترا به مقامات، نهاد‌ها، ارگان‌ها و هر یک از افراد کشور و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی که حرمت شرعی دارند، اگر چه از طریق انتشار عکس یا کاریکاتور باشد، جرم محسوب می‌شود.

همچنین اعضای هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه هفته گذشته خود به روزنامه وطن امروز بابت تی‌تر اولی که در تخریب رابطه با همسایگان و در مغایرت با مصوبات شورای عالی امنیت ملّی زده بود تذکر داده بود. همچنین مقرر شده بود که پرونده این روزنامه به دادگاه ارجاع شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید