خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اظهارات علیزاده طباطبایی، درباره پرونده محمدعلی طاهری

اظهارات علیزاده طباطبایی، درباره پرونده محمدعلی طاهری

خبرگزاری هرانا – سید محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع محمدعلی طاهری، موسس عرفان حلقه طی گفتگویی ضمن تشریح جزییاتی از پرونده و آخرین وضعیت این زندانی، از برگزاری دادگاهی برای آقای طباطبایی در آینده خبر داد در حالیکه مدعی شد موکلش فاقد هیچگونه اتهام جدیدی است.

به گزارش هرانا، سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع طاهری در گفتگویی که با مشرق داشت گفت: چند روز پیش با موکلم ملاقات داشتم و بر خلاف آنچه برخی سایت‌ها نوشته‌اند مبنی بر اینکه وی جابجا شده و مکانش معلوم نیست؛ او در زندان اوین بوده و با خانواده‌اش نیز ملاقات دارد. وی اضافه کرد: در این ملاقات، طاهری عنوان کرد منکر هیچ یک از ضروریات دین نیست.

علیزاده طباطبایی گفت: اتهام طاهری افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد بود که دادگاه آن قسمت را توهین به مقدسات گرفت و ۵ سال حبس داد. همچنین دادگاه پول‌های گرفته شده بابت برگزاری کلاس‌ها را تحصیل مال از طریق نامشروع در نظر گرفت و وی را به پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان محکوم کرد. بخش دیگر اتهامات وی، فرادرمانی و دخالت در امور پزشکی بود که در این بخش نیز به جزای نقدی شش تا هفت میلیون تومانی محکوم شد که این احکام در دادگاه تجدیدنظر استان قطعی شده است.

وکیل مدافع موسس عرفان کیهانی گفت: در مورد افساد فی‌الارض دادگاه پرونده را به دادسرا بازگرداند و خواست تحقیقات گسترده‌تری صورت گیرد و دیدگاه افراد قبل و بعد از جذب به طاهری بررسی شود. دادسرا اخیرا پرونده را به دادگاه بازگردانده است.

وکیل مدافع موسس عرفان کیهانی یا حلقه درباره محاکمه موکلش به اتهام افساد فی‌الارض گفت: در ارتباط با این اتهام دلیل جدیدی در پرونده وجود ندارد و وی نیز صراحتا عنوان کرده منکر هیچ یک از ضروریات دین نیست و خودش هم قبول دارد که بعضا برداشت‌هایی داشته که اشتباه بوده است و امیدوارم بتوانیم در دادگاه وی را تبرئه کنیم و دادگاه به همان ۵ سال حبس قناعت کند.

لازم به ذکر است حکومت ایران، از سال ها پیش مقابله با آیین های معنوی ناسازگار با مفاهیم سنتی اسلام را در دستور کار قرار داده و بسیاری از رهبران و پیروان این گونه آیین ها را تحت تعقیب قرار داده است.

در جمهوری اسلامی ایران، از این آیین ها با عناوینی همچون “عرفان های کاذب” یا “عرفان های نوظهور” یاد می‌شود.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. عرفان حلقه چی بوده ؟؟؟ 900 میلیون ؟؟؟ میشه منم یه عرفان راه بندازم ؟ عرفان مکعب ؟؟؟

نظر بگذارید