خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۳, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۱۳ ساعت ۲۰:۵۸:۱۰

    خانه  > زندانیان  >  پنجشنبه سیاه اوین همچنان قربانی می‌گیرد: محکومیت سنگین برای احمدرضا حائری و ۵ دانشجو

پنجشنبه سیاه اوین همچنان قربانی می‌گیرد: محکومیت سنگین برای احمدرضا حائری و ۵ دانشجو

خبرگزاری هرانا – سید احمدرضا حائری، فعال سیاسی سبز و اصلاح طلب بابت پی گیری قانونی ضرب و شتم زندانیان سیاسی در پنجشنبه سیاه بند ۳۵۰ که ۲۸ فروردین ماه اتفاق افتاد، به سه سال و نیم زندان محکوم شد. ۵ دانشجوی دیگر نیز مجموعا به ۲۰ سال زندان در این باره محکوم شدند.

به گزارش هرانا به نقل از کلمه؛ با گذشت حدود از ده ماه از حمله به بند ۳۵۰ زندان اوین و سرکوب خونین زندانیان سیاسی این بند، روز گذشته قاضی صلواتی رئیس شعبه پانزده دادگاه انقلاب اسلامی تهران، با صدور حکمی احمدرضا حائری را که برادر یکی از زندانیان مضروب در این حمله بود و از سوی برخی از خانواده‌های زندانیان سیاسی، جهت پی گیری قانونی موضوع از مسئولان ذیربط انتخاب شده بود، به عنوان اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور محکوم کرد.

همچنین تعداد ۵ نفر از دانشجویانی که برای همراهی با خانواده‌های زندانیان سیاسی و ابراز همدردی با آنان در تجمع دوم اردیبهشت ۱۳۹۳ خانواده‌های زندانیان سیاسی در مقابل نهاد ریاست جمهوری حاضر شده و پس از آن توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت شده بودند مجموعا به بیست سال زندان محکوم شده‌اند. نادی صبوری، ستاره داوری و سهراب صالحین سه نفر از این دانشجویان هستند که تاکنون اسامی آن‌ها مشخص شده است.

اتهام اقدام علیه امنیت ملی در حالی به حائری وارد شده که وی به همراه تعداد دیگری از خانواده زندانیان با مراجعه به نهادهای مسئول همچون دادستانی تهران، کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و نهاد ریاست جمهوری و…خواستار شناسائی عوامل حمله به زندانیان سیاسی، معرفی و محاکمه آنان شده بودند.

به دنبال این پی گیری‌ها، این عضو ستاد حقوق شهروندی مهدی کروبی در انتخابات سال ۸۸ در تاریخ ۲۲ اردیبهشت سال جاری توسط نیروهای قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران بازداشت و پس از ۱۴ روز با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیونی آزاد شد.

صدور این احکام از سوی دادگاه انقلاب در حالی صورت می‌پذیرد که علیرغم وعده‌های مسئولان به خانواده‌های زندانیان سیاسی جهت معرفی و محاکمه عوامل این فاجعه، تا کنون هیچ گونه اطلاع رسانی در این باره از سوی مسؤلان امر صورت نگرفته و در این میان مسئولین دولت و وزارت اطلاعات که روزهای نخست حمله به بند ۳۵۰ وعده داده بودند با انتشار گزارشی همه ابعاد این واقعه را به اطلاع عموم مردم خواهند رساند با گذشت ده ماه کماکان به سکوت خود درباره هویت آمران و عاملان این حمله خونین ادامه داده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید