خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ ساعت ۷:۴۹:۵۴

    خانه  > زندانیان  >  مهرداد سرجوئی، روزنامه نگار محبوس آزاد شد

مهرداد سرجوئی، روزنامه نگار محبوس آزاد شد

خبرگزاری هرانا- مهرداد سرجوئی، خبرنگار پارلمانی پس از پایان دوره محکومیت سه ساله خود از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران روز سه شنبه مورخ ۲۳ دیماه، مهرداد سرجوئی، روزنامه نگار دربند پس از سپری کردن دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد.

مهرداد سرجوئی در دیماه سال ۱۳۹۰ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود و در فروردین ۱۳۹۱ با قرار وثیقه توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر پس از ۱۰ ماه بازداشت آزاد شد.

با ابن حال دادگاه تجدید نظر ضمن تایید حکم دادگاه بدوی و رد لایحه اعتراضی وکیل، حبس وی را به ۳ سال تعزیری و ۷ سال تعلیقی تغییر داد و در ۸ آذر ماه ۹۱ وی به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین احضار و به بند ۳۵۰ این زندان منتقل شد.

اتهامی که به سرجوئی نسبت داده شد ابتدا جاسوسی بود و سپس در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به همکاری با دول متخاصم از طریق انتشارتحلیل، مقاله، مصاحبه و خبر به نفع کشورهای معاند تغییر یافت.

ابن زندانی سیاسی از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۸۵ در روزنامه‌های انگلیسی زبان تهران تایمز و ایران نیوز بعنوان خبرنگار و دبیر سرویس سیاسی و پارلمانی فعالیت داشته است. وی از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ در مرکز تحقیقات استراتژیک وابسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام، مسوول امور روابط عمومی بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید