خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی, پرونده ویژه  >  خانواده و معتمدان روستای نصیر آباد بدون ملاقات با بازداشت شدگان برگشتند

خانواده و معتمدان روستای نصیر آباد بدون ملاقات با بازداشت شدگان برگشتند

خبرگزاری هرانا – خانواده و معتمدان روستای نصیر آباد و جمعی از خانواده‌های بازداشت شدگان که برای پیگیری مسئله بازداشت شدگان به زاهدان رفته بودند بدون ملاقات و هیچ نتیجه‌ای بازگشتند.

به گزارش هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ؛ مولوی دوست محمد رییسی امام جمعه نصیرآباد و ریش سفیدان و جمعی از خانواده‌های بازداشت شده گان که بعداز ظهر جمعه برای پیگیری مسئله بازداشت شده گان به زاهدان رفته بودند، پس از چند روز پیگیری و تلاش برای ملاقات با بازداشت شدگان امروز دوشنبه بدون هیچ نتیجه‌ای بازگشتند.

یک منبع مطلع در این باره گفت: قبلا مسئولین قول داده بودند که برای پیگیری در این تاریخ مراجعه کنید اما این بار هم همچون دفعات گذشته به بهانه‌ای حضور نداشتن مسئول موبوطه ان‌ها را بدون تماس و ملاقات با بازداشت شدگان از خود رد کردند و بی‌نتیجه به نصبراباد بازگشتند.

تا کنون ۱۸ شهروند اهل سنت روستای نصیر اباد هیچ گونه تماس و ملاقاتی با خانواده‌های خود نداشته‌اند.

روز یکشنبه ۱۴ دیماه سه روز پس از ترور یک معلم غیر بومی به نام عیسی شهرکی و بسیجی ادهم صبوری دستکم ۳۰ نفر از اهالی یک روستا در جنوب استان سیستان و بلوچستان به نام نصیر آباد بازداشت شدند. که یکر وز پس از بازداشت دستکم ۱۸ نفر از بازداشت شدگان به انجام ده‌ها عملیات تروریستی متهم شدند. این در حالی است که خانواده بازداشت شدگان آ‌ها را بی‌گناه می‌دانند و خواستار بازداشت عوامل اصلی عملیاتهای تروریستی و انفجاری در بلوچستان هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید