خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۳, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۱۹ ساعت ۱۷:۴۲:۵۹

    خانه  > اقلیت های دینی  >  ممانعت از برگزاری نماز جمعه اهل‌سنت به امامت مولانا عبدالحمید در تهران

ممانعت از برگزاری نماز جمعه اهل‌سنت به امامت مولانا عبدالحمید در تهران

خبرگزاری هرانا – در روز پایانی هفته وحدت ماموران امنیتی مانع برگزاری نماز جمعه اهل‌سنت به امامت مولانا عبدالحمید در منطقه پونک تهران (نماز خانه مرکزی اهل سنت تهران) شدند.

به گزارش هرانا و به نقل از کمپین فعالین بلوچ، ماموران امنیتی صبح امروز جمعه ۱۹ دی با بستن ورودی‌های خیابان منتهی به نماز خانه پونک اهل سنت در تهران از ورود نماز گزاران به این نمازخانه و برگزاری نماز جمعه ممانعت کردند.

در همین زمینه دکتر جلال جلالی‌زاده نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ساکن در تهران گفت: خود بنده وقتی برای ادای نماز جمعه به نماز خانه پونک رفتم متوجه شدم که همه ورودی‌ها منتهی به نمازخانه بسته شده و وقتی به یکی از متولیان نمازخانه زنگ زدم به من گفت: که از دیشب ماموران امنیتی به ما تماس گرفته و گفته‌اند که حق برگزاری نماز جمعه این هفته را ندارید.

نماینده سابق سنندج در مجلس افزود: ماموران امنیتی علت ممانعت را انتشار پیامک‌های بین مردم در رابطه با برگزاری نماز جمعه اهل سنت با تعبیر «ستاد برگزاری نماز جمعه اهل سنت تهران» عنوان کرده‌اند که از ماموران امنیتی آن را «حساسیت بر انگیز» خوانده‌اند.
دکتر جلالی‌زاده اما افزود: این مساله نمی‌تواند به عنوان بهانه‌ای برای ممانعت اهل سنت از برگزاری نماز جمعه شود.

وی همچنین افزود: «این اتفاق در زمانی می‌افتد که کنفرانس وحدت اسلامی همچنان در حال برگزاری است و وحدت باید در عمل نشان داده شود نه در لفافه شعار.»

همچنین سایت سحام گزارش کرد؛ مامورین انتظامی و امنیتی ازاقامه نماز جمعه توسط مولانا عبدالحمید جلوگیری کردند.

هم‌زمان گزارش‌های رسیده حاکی از تجمع عده‌ای از افراد در قم، با لباس‌های قرمز و سردادن شعارهای اختلاف افکنانه در این تجمع مخابره شده است.

این افراد در هفته وحدت نسبت به مقدسات اهل تسنن بی‌احترامی و دشنام داده‌اند.

نیروهای انتظامی و امنیتی نسبت به برخورد با این تجمع هیچ‌گونه واکنشی نشان نداده‌اند.

مقام‌های جمهوری اسلامی در سخنرانی‌های خود به دفعات صحبت از وحدت و عدم اختلاف میان دو گروه شیعه و سنی می‌کنند، اما درعمل نشانه‌ای از این صحبت‌ها دیده نمی‌شود و اختلاف میان شیعیان با سنی‌ها را تشدید می‌کنند.

درشرایطی که دوکشورعراق و سوریه درآتش جنگ داخلی میان شیعه و سنی می‌سوزند، به نظر می‌رسد عدم تدبیر درمدیریت جامعه، روز به روز کشور را به سمت بحران‌های داخلی سوق می‌دهد.

Hafteye-Vahdat-saham-news1-533x400 Hafteye-Vahdat-saham-news-533x400 Molavi-Abdolhamid-saham-news-600x400

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید