خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۳, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ ساعت ۱۸:۱۰:۴۹

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مرگ ۱۳۹ تهرانی بدلیل مسمومیت با قرص برنج در هشت ماه

مرگ ۱۳۹ تهرانی بدلیل مسمومیت با قرص برنج در هشت ماه

خبرگزاری هرانا – ۱۳۹ نفر در استان تهران از فروردین تا پایان آبان ماه امسال براثر مسمومیت قرص برنج جان خود را از دست دادند.

به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، از اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، در مدت مشابه سال گذشته میزان مرگ براثر مسمومیت با قرص برنج ۱۶۴ مورد اعلام شده بود که این رقم نشان دهنده کاهش ۱۵. ۲ درصدی این نوع مرگ در سال جاری است.

۸۰ نفر از کل متوفیان براثر مسمومیت با قرص برنج در هشت ماهه امسال مرد و ۵۹ نفر نیز زن بوده‌اند.

همچنین در آبان ماه امسال نیز تعداد موارد مرگ براثر مسمومیت با قرص برنج با ۸۱ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ نفر اعلام شده است.

آلومینیوم فسفاد که از آن برای ضد عفونی نمودن و جلوگیری از آفت ضدگی غلاتی چون برنج مورد استفاده قرار می‌گیرد، به نام‌های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) وجود دارد که در ایران به نام قرص برنج مشهور است.

این قرص ظرف مدت ۳ تا چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال کرده و فرد بر اثر مرگی دردناک خواهد مرد. در صورتی که فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آن را استشمام کند دچار مسمومست خواهد شد که اگر سم از بدن وی خارج نشود موجب مرگ وی خواهد شد.

دلایل اصلی مسمومیت با قرص برنج، مصرف اشتباه قرص موجود در برنج، مصرف قرص‌های قلابی توهم زا که دارای ترکیبات قرص برنج و یا خود قرص برنج هستند و همچنین مصرف جهت خودکشی عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید