خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۱۳ ساعت ۱۶:۰۹:۰۴

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  گاز گرفتگی در خوابگاه دانشجویی ۷ تن را راهی بیمارستان کرد

گاز گرفتگی در خوابگاه دانشجویی ۷ تن را راهی بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا – سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: نشت گاز در یک خوابگاه آزاد واقع در خیابان فاطمی منجر به مسمومیت هفت دانشجوی دختر ساکن دراین مجتمع خوابگاهی شد.

به گزارش هرانا، «سیدجلال ملکی» روز شنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: دراین حادثه که ساعت یک بامداد امروز در ساختمان پنج طبقه خوابگاه دانشجویان دختر روی داد، هفت نفر از دانشجویان ساکن دراین مجتمع، براثر استنشاق گاز منواکسد کربن مسموم شدند.

وی با اشاره به حضور نیروهای آتش نشانی در محل حادثه و ایمن سازی ساختمان، اظهار کرد: مصدومان این حادثه به منظور دریافت خدمات درمانی مناسب به عوامل اورژانس تحویل شدند.

ملکی، نقص در دودکش موتورخانه (واقع در طبقه منفی یک) و عدم تهویه مناسب را علت بروز این حادثه اعلام کرد و گفت: عدم رعایت اصول ایمنی در وسایل گرمایشی می‌تواند خطرات جبران ناپذیری برای شهروندان داشته باشد.

«حسن عباسی» مدیر روابط عمومی اورژانس تهران نیز دراین رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: پنج نفر از دانشجویان مسموم شدن بصورت سرپایی درمان و دو نفر دیگر نیز برای دریافت خدمات درمانی لازم، به بیمارستان فیروزگر منتقل شدند.

به گفته ملکی حال سه نفر از این دختران وخیم گزارش شده است.

گفتنی است که در طول سالهای اخیر، بار‌ها شاهد حوادثی از این دست در خوابگاههای دانشجویی بوده‌ایم. استفاده از وسایل غیر استاندارد، غیر ایمن و فرسوده بودن خوابگاههای دانشجویی، حادثه‌های دردناکی را موجب شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید