خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ ساعت ۲۰:۴۶:۳۸

    خانه  > دگرباشان جنسی  >  رییس‌ قوه‌قضاییه مدعی شد: هیچ “همجنس‌بازی” را اعدام نکردیم

رییس‌ قوه‌قضاییه مدعی شد: هیچ “همجنس‌بازی” را اعدام نکردیم

خبرگزاری هرانا – آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی طی سخنانی در دیدار نخبگان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان لرستان٬ به موضوع حقوق بشر و بخصوص دگرباشان جنسی پرداخت و بصورت انتقادی گفت در اعلامیه جهانی حقوق بشر آمده که افراد می‌توانند آزادانه همسر خود را انتخاب کنند ما در کشورهای لیبرالیستی شاهد هستیم که همجنس‌باز‌ها از جنس موافق خود٬ همسر انتخاب می‌کنند و حتی آن را به ثبت می‌رسانند.

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا، آیت الله لاریجانی ادامه داد: یکی از ایراداتی که مدعیان حقوق بشر به ایران می‌گیرند این است که ایران جلوی همجنس‌بازی را گرفته‌ و گفته‌اند ایران حتی آن‌ها را اعدام کرده‌٬ حال آنکه ما افراد متمایل به این مساله را حتی اعدام نکردیم.

لازم به ذکر است احتمالا منظور آقای لاریجانی از اصطلاح همجنس باز، دگرباشان جنسی است که اشاره دارد به افرادی که گرایش جنسی و رفتار جنسی متفاوت از دگرجنس‌گرایی دارند که شامل همجنس‌گرایی مردانه، همجنس‌گرایی زنانه، دوجنس‌گرایی و دگرجنس گونه گان است. آقای لاریجانی در حالی اعمال مجازات اعدام بر دگرباشان جنسی را رد می کند که نه تنها بر اساس قوانین داخلی یک فرد متهم به دارا بودن روابط جنسی با همجنس خود میتواند به مرگ محکوم شود بلکه در سالهای گذشته نیز اخباری از اجرای چنین احکامی در رسانه ها منتشر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید