خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۰۴ ساعت ۱۳:۰۱:۱۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  واعظی: فیلتر کردن شبکه های اجتماعی در کارگروه تعیین مصادیق مطرح نشده است

واعظی: فیلتر کردن شبکه های اجتماعی در کارگروه تعیین مصادیق مطرح نشده است

خبرگزاری هرانا – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تاکنون در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه در خصوص بستن شبکه‌های اجتماعی بحثی صورت نگرفته است.

به گزارش هرانا به نقل از ایرنا؛ محمود واعظی روز شنبه در حاشیه امضا تفاهم همکاری مشترک میان وزارتخانه‌های ارتباطات وفناوری اطلاعات و آموزش و پرورش در خصوص اظهارات دادستان تهران در خصوص بستن شبکه‌های اجتماعی، گفت: در این زمینه بحثی در کارگروه تعیین مصادیق صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: هرچند معتقدم شبکه‌های خارجی که در ایران مورد بهره برداری قرار می‌گیرد به نوعی از اطلاعات این دیتا‌ها استفاده می‌کنند و از آن‌ها در خارج از کشور بهره گیری می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: دانشگاه‌ها و بخش خصوصی باید تولید محتوا را در اولویت قرار دهند تا مردم از شبکه‌ها ومحتواهای داخلی استفاده کنند و تولید اطلاعات در داخل کشور متمرکز باشد.

واعظی تصریح کرد: تا زمانی که این محتوا ایجاد نشود بنا نداریم مردم را با مشکل مواجه و شبکه‌های اجتماعی را مسدود کنیم.

وی در خصوص هوشمندسازی مدارس نیز گفت: امروز با راه اندازی مرکز داده‌های آموزش و پرورش گام خوبی در جهت هوشمندسازی مدارس کشور برداشته شد و امیدواریم بتوانیم ظرفیت شبکه مدارس کشور را در چارچوب شبکه ملی اطلاعات افزایش دهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص افزایش سرعت اینترنت مدارس نیز افزود: براساس تفاهم نامه صورت گرفته هر آنچه برنامه ریزی مورد نیاز آموزش و پرورش لازم باشد از جمله افزایش سرعت اینترنت انجام خواهد شد.

واعظی در خصوص توسعه این شبکه نیز اظهار داشت: بنا داریم تا پایان سال ۹۴ بیش از ۹۵ درصد مدارس کشور را به اینترنت متصل کنیم و ممکن است در آینده برخی از روستا‌ها نیز به اینترنت متصل شوند که برنامه ریزی صورت گرفته تا هیچ مدرسه‌ای نباشد که از این امکانات بهره‌مند نگردد.

وی در خصوص تعرفه بسته‌های اینترنتی نیز گفت: براساس آنچه که به اپراتور‌ها اعلام شده اپراتور‌ها نیز عمل خواهند کرد و نظارت‌های لازم در این خصوص همواره در حال انجام است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید