خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ ساعت ۲۳:۳۲:۳۶

    خانه  > زندانیان  >  آخرین اظهارات محسنی اژه‌ای در مورد محاکمه موسوی و کروبی

آخرین اظهارات محسنی اژه‌ای در مورد محاکمه موسوی و کروبی

خبرگزاری هرانا – سخنگوی قوه قضاییه در هفتاد و چهارمین نشست خبری گفت: اگر زمینه فراهم شود سران فتنه محاکمه می‌شوند.

به گزارش هرانا به نقل از میزان: وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اظهار نظر رییس قوه قضاییه در نهم دی ماه در خصوص وضعیت سران فتنه ۸۸ اظهار کرد: مردم نسبت به این موضوع و اتفاقات بعد از فتنه سال ۸۸ آگاه هستند ضمن اینکه تا قبل از تنظیم کیفرخواست مطابق با قانون نمی‌توان در مورد مته‌مان این پرونده اظهار نظر کرد.

 محسنی اژه‌ای تاکید کرد: اگر روزی به هر تقدیر زمینه فراهم شد دادگاهی برای محاکمه سران فتنه ۸۸ تشکیل شده و آن‌ها محاکمه می‌شوند و نتیجه جلسات دادگاه نیز در سطح عموم اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در مورد وضعیت پرونده رییس جمهور سابق کشورمان یادآور شد: برای این پرونده تا کنون حکمی صادر نشده است، پرونده در شعبه اعلام شده در حال رسیدگی است ضمن اینکه پرونده‌های مربوط به رییس هیات دولت مطابق قانون به دادسرا فرستاده نمی‌شود.

خبرگزاری فارس همچنین نوشت: غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به پرسشسی مبنی بر اظهارات رئیس قوه قضاییه در خصوص حصر بعضی از نامزدهای انتخاباتی در سال ۸۸ و ایراداتی که مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی درباره سخنان رئیس قوه قضاییه طی نامه‌ای منتشر کرده است، اظهار داشت: اظهاراتی در خصوص بعضی از نامزدهایی که برخلاف قانون داشته‌اند مطرح شد.

وی افزود: بعضی از مطالب نامه آقای مطهری در این خصوص کذب محض است و قابل تعقیب قضایی و در آینده‌ای نزدیک نیز مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

اژه‌ای گفت: آقای مطهری در جلسه شورای عالی امنیت حضور نداشتند و بعضی از مطالب را در این نامه به صورت حدس و گمان مطرح کرده‌اند که این کار در شأن نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیست.

سخنگوی قوه قضاییه بیان داشت: با ابزارهای سیاسی برخورد با قانون صحیح نیست و این اقدامات دیگر نخ‌نما شده است.

معان اول قوه قضاییه خاطر نشان کرد: به زودی جواب این نامه داده خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید