خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۲/۲۷ ساعت ۱۵:۴۹:۵۹

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  اخراج همسر یک زندانی سیاسی به دلیل انجام مصاحبه

اخراج همسر یک زندانی سیاسی به دلیل انجام مصاحبه

خبرگزاری هرانا – شیوا داداش‌زاده همسر زندانی سیاسی علی رضایی که بهمن ماه سال جاری بازداشت شد، به دلیل آنچه انجام مصاحبه با اصحاب رسانه و خبر رسانی در خصوص وضعیت همسر خویش عنوان شده از محل کارش اخراج شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خانم شیوا داداش‌زاده از محل کار خویش در دانشگاه پیام نور مرکز کرج و گرمدره به علت آنچه مصاحبه با اصحاب رسانه و خبررسانی در خصوص وضعیت همسرش علی رضایی عنوان شده اخراج شد.

شیوا داداش‌زاده نزدیک به ۸ سال در دانشگاه پیام نور مشغول به کار بوده و به عنوان مدیر پژوهش و آموزش انجام فعالیت می‌کرده است. پیش‌تر نیز خانم داداش‌زاده به علت خبر رسانی در خصوص وضعیت همسر خود از سوی مأمورین اطلاعات تهدید به بازداشت شده بود.

علی رضایی نزدیک به ۴۰ روز است که در بازداشت انفرادی به سر می‌برد و طبق آخرین اطلاعات دریافتی وضعیت او وخیم گزارش شده است، به طوریکه این فعال آذربایجانی کاهش وزن شدیدی در روزهای بازداشتش داشته است.

خانم داداش‌زاده در مصاحبه‌های خود عنوان کرده است که همسرش، علی رضایی، بی‌گناه و از فعالان میانه‌روی هویت طلب آذربایجانی محسوب می‌شود.

علی رضایی، در ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ به هنگام ماموریت کاری در فرودگاه مهرآباد تهران دستگیر و پس از مراجعه به منزل با همراهی مأمورین اطلاعت، وسایل شخصی ایشان و همسرش خانم داداش‌زاده ضبط شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید