خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۳, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۱۶ ساعت ۱۷:۱۴:۰۳

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  انتقاد روزنامه نگاران کرد در مراسم تجلیل از روزنامه نگار پیشکسوت کردستان

انتقاد روزنامه نگاران کرد در مراسم تجلیل از روزنامه نگار پیشکسوت کردستان

خبرگزاری هرانا – جمعی از روزنامه نگاران کرد با حضور در منزل محمد سراج الدینی مدیر مسئول مجله نور اسلام از وی تجلیل کرده و نسبت به تداوم فضای دولت گذشته در دولت تدبیر و امید،  وضعیت مطبوعات کردی را تاسف بار خواندند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در این دیدار روزنامه نگاران کردستانی با انتقاد از تداوم فضای دولت گذشته در دولت تدبیر و امید، وضعیت مطبوعات کردی را تاسف بار خواندند.

این روزنامه نگاران عدم توجه دولت به وضعیت مطبوعات کردستان و نیز مشکلات مالی و امنیتی که برای برخی از روزنامه نگاران در طول چند سال اخیر بوجود آمده است را از عمده‌ترین مشکلات خود دانستند.

در این دیدار محمد سراج الدینی که مجله وی در دوره دوم دولت احمدی‌نژاد بنا به فشارهای برخی نهاد‌ها منتشر نشده بود، به بیان انتقاد از رویکرد دولت احمدی‌نژاد نسبت به مطبوعات کردی پرداخت.

سراج الدینی روزنامه نگاران کرد را آسیب پذیر‌ترین قشر دانست و گفت: «متاسفانه همواره مطبوعات و روزنامه نگاران کرد مورد بی‌مهری فراوان قرار گرفته‌اند امید است که در دولت تدبیر وامید فضای مناسبی برای فعالیت روزنامه نگاران مستقل و منتقد در کردستان فراهم آید.»

در ادامه این دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و برخی مدیران این اداره به جمع دیدار کنندگان از استاد محمد سراج الدینی پیوستند.

رحیم جعفری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان رویکرد امنیتی به مطبوعات را نادرست ارزیابی کرد و گفت: «دولت روحانی تلاش دارد تا فضای امن و بستر مناسبی برای فعالیت روزنامه نگاری فراهم شود و در این راستا توجه ویژه‌ای به مطبوعات گردی خواهیم داشت.»

مسعود احمدی، هیبت هرس مالی، فیض الله پیری، اجلال قوامی، فردین کمانگر، لطیف حسینی نسب و برخی روزنامه نگاران دیگر در این دیدار حضور داشتند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید