خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  انتقال مجدد بهنام ابراهیم‌زاده به بندد ۲۰۹ اوین

انتقال مجدد بهنام ابراهیم‌زاده به بندد ۲۰۹ اوین

خبرگزاری هرانا – بهنام ابراهیم‌زاده از ۱۱ روز پیش به سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده و تاکنون با منزل خود تماسی نداشته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بهنام ‌ابراهیم‌زاده از پنج‌شنبه ۲ بهمن ماه از بند ۲ زندان رجایی شهر کرج به سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.

وی تا لحظه تنظیم این خبر موفق به تماس تلفنی و یا ملاقات با بستگان خود نشده و از علت این انتقال اطلاع دقیقی در دست نیست.

یکی از نزدیکان وی به گزارشگر هرانا گفت: «فرزند بهنام دوباره به علت بروز بیماری سرطان خون در بیمارستان محک بستری شده است. همسر بهنام که با خدابخشی [معاون دادستان تهران و دادیار ناظر بر امور زندان سیاسی] در خصوص این انتقال تماس گرفت، وی از علت انتقال ابراز بی‌اطلاعی کرده است.»

بهنام ابراهیم‌زاده که محکومیت ۵ ساله‌اش رو به پایان است، در رابطه با حوادث پنج‌شنبه سیاه بند ۳۵۰ زندان اوین به ۹ سال و چهار ماه زندان دیگر محکوم شد.

بهنام ابراهیم‌زاده فعال کارگری و حقوق کودک در تاریخ ۲۲ خرداد ۸۹ توسط ماموران امنیتی دستگیر شد و در دادگاه انقلاب ابتدا به ۲۰ سال زندان محکوم و حکم وی در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس تعزیری تقلیل یافت. وی در حال سپری کردن چهارمین سال محکومیت خود است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید