خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۱/۰۲ ساعت ۲:۱۰:۱۷

    خانه  > سایر گروهها  >  بی‌توجهی مسئولین نسبت به روند درمانی علی‌اصغر محمودیان

بی‌توجهی مسئولین نسبت به روند درمانی علی‌اصغر محمودیان

خبرگزاری هرانا – علی‌اصغر محمودیان زندانی سیاسی زندان مرکزی سمنان همچنان با بی‌توجهی مسئولین نسبت به روند درمان خود روبروست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی‌اصغر محمودیان زندانی سیاسی ۶۳ ساله زندان مرکزی سمنان که از مشکلات جسمی متعددی رنج می‌برد همچنان با بی‌توجهی مسئولان نسبت به روند درمانی‌اش روبروست.

یک منبع مطلع نسبت وضعیت وی به گزارشگر هرانا گفت: «مشکلات جسمی وی در زندان رو به بد‌تر شدن است و مسئولان با آخرین درخواست مرخصی خانوادهٔ ایشان نیز مخالفت کردند. هرچند بتازگی آقای محمودیان را به همراه سایر زندانیان سیاسی به مکان بهتری منتقل کرده‌اند ولی بازهم این شرایط مناسبی برای یک آدم ۶۳ ساله و بیمار نیست.»

لازم به یادآوریست، علی‌اصغر محمودیان به بیماریهای پروستات، گرفتگی عروق قلب، همورویید، دیسک کمر و بیماری تنفسی مبتلاست.

علی اصغر محمودیان در پاییز سال ۱۳۸۸ بازداشت شد و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام محاربه از طریق هواداری از سازمان مجاهدین خلق به ۶ سال حبس همراه با تبعید محکوم شد و تا کنون ۴/۵ سال را در زندان سپری کرده است.

گفتنی است، اتهام محاربه در قانون جزء موادی است که طبق قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲، اصلاح شده و بر اساس اصل حقوقی پذیرفته شده در قوانین ایران و بین المللی، حکم وی باید تغییر یابد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید