خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  «آتنا فرقدانی» به دادگاه فراخوانده شد

«آتنا فرقدانی» به دادگاه فراخوانده شد

خبرگزاری هرانا – آتنا فرقدانی فعال مدنی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی فراخوانده شد. وی باید در روز شنبه ۲۰ دی‌ماه در این شعبه حاضر شود تا به اتهامات خود مبنی بر «تبلیغ علیه نظام»، «اقدام علیه امنیت ملی» و «توهین به نمایندگان مجلس از طریق مهارت نقاشی» پاسخ گوید.

به گزارش هرانا به نقل از سحام؛ خانم فرقدانی پیش‌تر توسط ابوالقاسم صلواتی به دلیل انتشارفیلم ویدیویی از خود و افشای دوربین‌های بند الف سپاه پاسداران، به صورت تلفنی احضار و پس از استنکاف وی برای حضور در دادگاه، تهدید به دستگیری شبانه توسط سپاه پاسداران شده بود.

خانم فرقدانی طی نوشته‌ای که در فیس بوک خود تنظیم کرده، مواردی را درباره این احضار اعلام و متن دفاعیات خود را خطاب به آقای «علی خامنه‌ای» رهبر ایران تنظیم کرده است. وی در این متن نوشته است:

«بنا براحضاریه‌ای که دیروز چهارشنبه ۱۷ دی‌ماه ۱۳۹۳ دریافت کردم، شنبه ۲۰ دی ماه درشعبه ۱۵ دادگاه انقلاب حاضر می‌شوم. اینجانب آتنا فرقدانی متولد ۱۳۶۵ به شماره شناسنامه ۳۴۸۲۸ صادره از تهران در روزشنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۳، درشعبه ۱۵ دادگاه انقلاب واقع درخیابان معلم، ساعت ۸ و نیم صبح برای برگزاری جلسهٔ دادگاه به ریاست قاضی صلواتی حضور خواهم یافت… می‌دانم که شنبه در دادگاهی که بیدادگاهی‌اش را فریاد می‌زند، حاضر می‌شوم و در پیشگاه قاضی که سالیانی‌است کفه‌های ترازویش هیچ‌گاه دریک خط به تساوی نرسیده است، باید دفاع از بی‌دفاعی‌های مردم عزیزم را پس بدهم… و از آنجایی‌که سالیان درازی‌است درهیچ جای کشورم، ندیدم کسی درمقام و منصب خود بنشیند و هریک به گونه‌ای جایگاه‌هایمان عوض شده است، این‌بار مفتخرانه درجایگاه متهم می‌نشینم و متن دفاعیه‌ام را برای شخصی که ۲۵ سال و اندی‌است هم‌چنان جایگاه خود را حفظ کرده است که هیچ! بلکه تمام جایگاه‌های سه قوه را در ترازوی «خویش» وزن می‌کند، قرائت می‌کنم… آری جناب آقای «سید علی خامنه‌ای» … متن دفاعیه‌ام را تقدیم شما می‌کنم که دراین چندین سال، هم قاضی هستید و هم قانون گزار.. و هم رئیس جمهور می‌باشید و هم رئیس مجلس غیرمردمی ایران…!!»

جناب آقای سیدعلی خامنه‌ای و سپاه پاسدارایشان

آن‌چه شما آن را تبلیغ علیه نظام خواندید، من آن را دلجویی از زنان و مردانی می‌خوانم که فرزندانشان درسال ۱۳۸۸ به خاک و خون کشیده شد به خاطر نلرزیدن ریشه‌هایی که سال‌هاست خاک آن دیگر حاصل‌خیز نمی‌باشد!

آن‌چه شما آن را اقدام علیه امنیت ملی دانستید و تجمع و تبانی با فرقهٔ ضاله طریقتش بود، من آن را حمایت از زنان و مردانی می‌دانم که کوچک‌ترین حقشان که تحصیل در دانشگاه می‌باشد، به جرم بهایی بودنشان، ازآنان گرفته شده است که هیچ! انسان نماهای عصرمان به خود اجازه می‌دهند که مقام والای انسانی آن‌ها را زیر سوال ببرند و نجس بخوانندشان و مزار‌ها و خانه‌هایشان را درهم بکوبند!

آن‌چه شما آن را توهین به نمایندگان مجلس ازطریق مهارت نقاشی خواندید، من آن را هنری می‌دانم که خانهٔ ملتمان را به آن‌چه که ملت ما سزاوارش نیست، به خوبی روا داشته است!

و آن‌چه شما آن را توهین به سپاه پاسداران و سه قوه درحین بازجویی خواندید، من آن را جوابی محکم می‌دانم درپاسخ به غروری که سپاهیان شما را تسخیر کرده است از آن‌چه امنیت و قدرت نامیدند برای به دام انداختن فتنه گرانی چون من! که اگر به راستی چنین قدرت و امنیتی در «سپاهیان پاسدار شما» وجود دارد، چرا ازاین قدرت و امنیت برای به دام انداختن خاطیان و قاتلان اصلی «ندا‌ها و سهراب‌ها و ستار‌ها» تا به امروز استفاده نکرده‌اند!

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید