خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  اجرای قریب الوقوع حکم حبس یوسف حسن زاده

اجرای قریب الوقوع حکم حبس یوسف حسن زاده

خبرگزاری هرانا – یوسف حسن زاده، شهروند ۵۸ ساله ساکن تهران، باید هیجدهم خرداد ماه، جهت تحمل ده سال حبس، خود را به زندان اوین معرفی کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آقای یوسف حسن زاده، به اتهام مشارکت در فعالیت‌های اینترنتی-تلفنی ضد حکومتی از طریق ارتباط با مروجین کلیسای مسیحیان بلژیک، به ده سال حبس محکوم شده است.

آقای یوسف حسن‌زاده، ۲۹ مرداد ماه سال گذشته، با اتهامات برهم زدن نظم عمومی از طریق ارتباط با کانون‌های مسیحیت در خارج از کشور، ترویج مسیحیت، و مشارکت در فعالیت‌های اینترنتی-تلفنی ضد حکومتی از طریق ارتباط با مروجین کلیسای مسیحیان بلژیک، بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

این شهروند ۵۸ ساله، پس از تبدیل قرار بازداشت و آزادی موقت، در اواخر فروردین ماه محاکمه شد و با قطعی شدن حکم حبس ده ساله، باید خود را به زندان اوین معرفی کند.

یکی از اطرافیان ایشان به گزارشگر هرانا گفت: “آقای حسن زاده اصلا مسیحی نیست و خودش را هم مسیحی نمی داند و فقط به دلیل ارتباط با فامیل هایی که در کلیساهای بلژیک فعالیت می کنند، با این اتهامات و این حکم سنگین روربرو شده است.”

این منبع همچنین شرایط جسمی آقای حسن زاده را به دلیل کهولت سن و مشکلات قلبی نامناسب توصیف کرد و عنوان کرد که ممکن است زندان و عدم رسیدگی درمانی عواقب جبران ناپذیری برای وی داشته باشد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید