خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۳, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۱۲/۰۹ ساعت ۹:۱۴:۳۳

    خانه  > زندانیان  >  آتنا فرقدانی، فعال مدنی زندانی، ‘در پی اعتصاب غذای طولانی به بیمارستان منتقل شد’

آتنا فرقدانی، فعال مدنی زندانی، ‘در پی اعتصاب غذای طولانی به بیمارستان منتقل شد’

خبرگزاری هرانا – وکیل آتنا فرقدانی، هنرمند نقاش و فعال مدنی زندانی در ایران، می‌گوید که موکلش بعد از هجده روز اعتصاب غذا در بیمارستان بستری شده است.

به گزارش هرانا، محمد مقیمی به بی‌بی‌سی فارسی گفت که خانم فرقدانی از روز پنجشنبه، هفتم اسفند، به بخش اورژانس بیمارستان فیروزآبادی شهر ری منتقل شده است.
به گفته آقای مقیمی، خانواده خانم فرقدانی که با او دیدار کرده‌اند، حال او را «بسیار بد» توصیف کرده و گفته‌اند که او بعد از به هوش آمدن، سرم را از دست خود باز کرده است.
آتنا فرقدانی روز ۲۰ دی ماه به اتهام «توهین و تبلیغ علیه نظام» بازداشت شد و در اعتراض به بازداشتش در زندان شهر ری قرچک ورامین اعتصاب غذا کرد و خواهان انتقال به زندان اوین شد.
وکیل خانم فرقدانی معتقد است که اصل تفکیک زندانیان و قانون طبقه‌بندی مته‌مان و محکومان و همین‌طور جداسازی مجرمان سیاسی و غیرسیاسی، درباره موکلش اجرا نشده و او به زندانی منتقل شده است که به عنوان متهم با محکومان و سایر زندانیان غیرسیاسی در «شرایط بد» نگهداری می‌شود.
محمد مقیمی به بی‌بی‌سی گفت او و خانواده‌اش از خانم فرقدانی خواسته‌اند که اعتصاب غذای‌تر را بشکند، اما موکلش مصمم به ادامه اعتصاب است و حتی سرم پزشکی را از دستانش باز کرده است.
اعتصاب غذای‌تر نوعی اعتصاب غذاست که در آن شخص معترض فقط مایعات می‌نوشد. البته آقای مقیمی می‌گوید که موکلش در این مدت «از خوردن نمک و قند هم خودداری کرده است» که همین موضوع کار او را به بیمارستان کشانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید