خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اعدام  >  صدور مجازات اعدام در ملاء عام برای دو متهم به قتل و آزار یک کودک

صدور مجازات اعدام در ملاء عام برای دو متهم به قتل و آزار یک کودک

خبرگزاری هرانا ـ دو مرد که متهم به “قتل و آزار کودک ‌روستایی” بودند، با حکم ۵ قاضی جنایی به سه بار اعدام و ۴۵ سال زندان محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جام جم،  عصر ۱۱ آذر سال گذشته، پسر هشت ساله ای به نام حسین برای بازی با دوستانش از خانه شان در یکی از روستاهای زنجان خارج شد و دیگر بازنگشت. همزمان با طولانی شدن غیبت پسربچه، خانواده او با حضور در پلیس آگاهی این شهر ماجرای گم شدن حسین را گزارش دادند.

پس از این شکایت ماموران با کمک امدادگران هلال احمر به جستجو در منطقه پرداختند اما هیچ اثری از پسربچه به دست نیامد، ماموران در ادامه احتمال قتل پسربچه را مطرح و جستجو در خرابه های اطراف روستا را آغاز کردند تا این که جسد حسین در طویله ای متروکه پیدا شد.

کارشناسان پزشکی قانونی با بررسی جسد، اعلام کردند پسربچه بر اثر خفگی به قتل رسیده و پیش از مرگ مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

در ادامه تحقیقات، ردپای دو پسر جوان به نام های «مرتضی» و «محمد» در این جنایت کشف شد و آنها دستگیر شدند، ۲ متهم پرونده به ربودن، آزار و اذیت و قتل این کودک اعتراف کردند و پس از بازسازی صحنه حادثه روانه زندان شدند، روز های پایانی آذر سال گذشته نخستین جلسه محاکمه متهمان در شعبه اول دادگاه کیفری استان زنجان برگزار شد، در ابتدای این جلسه نماینده دادستان به تشریح کیفرخواست پرداخت و برای دو متهم پرونده درخواست مجازات کرد، در ادامه اولیای دم پسر بچه خواستار اعدام هر دو متهم شدند.

رئیس دادگاه با تفهیم اتهام به مرتضی از او خواست به دفاع از خود بپردازد که مرد جوان با قبول اتهامش گفت: “روز حادثه در حال کار بودم که حسین به سمت من آمد و خواست برای او تیرکمان بسازم، من هم دچار وسوسه شده و پسر بچه را به طویله ای متروکه برده و در آنجا مورد آزار و اذیت قرار دادم، بعد هم محمد به آنجا آمد و او هم پسر بچه را مورد آزار و اذیت قرار داد، حسین تهدید می کرد موضوع را به خانواده اش می گوید، محمد هم برای این که راز جنایت سیاه فاش نشود، با زیپ لباس او را خفه کرد.

محمد نیز با قبول اتهامش اظهار کرد: “من به تنهایی مرتکب قتل شدم و مرتضی هیچ نقشی در جنایت نداشت، می ترسیدم او موضوع آزار و اذیت را به خانواده اش بگوید و فکر می کردم با قتل او دیگر کسی متوجه نمی شود.

متهمان در جلسات بعدی دادگاه با انکار اعترافات خود مدعی شدند بی گناه هستند و در این آدم ربایی منجر به قتل نقشی نداشته اند.

پس از آخرین دفاعیات متهمان و وکلای آنها قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شده و دو جوان را به “اشد مجازات” محکوم کردند.

سعید حاجی نجفی، وکیل اولیای دم در این باره گفت: “قاضی خواجوند، رئیس شعبه اول دادگاه کیفری استان زنجان همراه چهار قاضی مستشار “نقی لو، پاشایی، سیدی و مقدمی” مرتضی و محمد را به اتهام آزار و اذیت حسین به اعدام در ملأعام محکوم کردند.

هر کدام از متهمان نیز به اتهام آدم ربایی به ۱۵ سال زندان و محمد به اتهام قتل به قصاص و مرتضی به اتهام معاونت در قتل به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

وی افزود: متهمان ۲۰ روز وقت دارند به رای دادگاه اعتراض کنند و در صورت تائید حکم در دیوان عالی کشور اجرا خواهد شد.

 

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید