خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  احضار دو فعال کارگرى به دادگاه

احضار دو فعال کارگرى به دادگاه

خبرگزاری هرانا ـ صبح روز شنبه ۹۴/۵/۱۷ جلسه دادگاه محمود صالحی عضو کمیته هماهنگی و عضو هیات اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج برگزار شد، همچنین دیگر عضو کمیته هماهنگی، کوروش بخشنده که وی نیز عضو هیات اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد می باشد به شعبه چهار دادیاری جهت آخرین دفاعیات احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمیته هماهنگی، در این جلسات هر دو فعال کارگری ضمن رد تمامی اتهامات وارده در مورد ارتباط با احزاب اپوزیسیون، به دفاع از عضویت و فعالیتهای کارگری خود در کمیته هماهنگی پرداختند.

در نهایت جلسات محاکمه نامبردگان به تاریخ دیگری موکول گردید.

لازم به ذکر می باشد، محمود صالحى، عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، شنبه نهم خرداد ماه، پس از ۳۳ روز بازداشت، در وضعیت جسمی نامناسب، از اداره اطلاعات سنندج آزاد شد.

پیشتر با انتقال پرونده این فعال کارگری از شعبه پنجم به شعبه چهارم دادسرای سنندج، قرار بازداشت وی تا ۳۱ خرداد تمدید شده بود ولی به گفته یکی از نزدیکان وی، وخامت حال جسمی و بیماری، منجر به آزادی پیش از موعد وی شده است.

بنابر گزارش ها، محمود صالحی ابتدا از سوی شعبه ۵ دادسرای انقلاب سنندج با قرار بازداشت ۱۵ روزه روبرو شده بود و در تماسی تلفنی با خانواده اش گفته بود که تمرکز عمده بازجویی های وی، بر فعالیت های کارگری و مشخصا فعالیت در کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری بوده است.

محمود صالحی، فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، روز سه شنبه هشت اردیبهشت ماه، در آستانه روز جهانی کارگر، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی اش بازداشت شد.

لازم به ذکر می باشد، کورش بخشنده، فعال کارگری که صبح چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به زندان مرکزی سنندج منتقل شده بود پس از مدتى قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

این فعال کارگری عصر روز شانزدهم اسفند ماه ۱۳۹۳ در نزدیکی منزلش توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود.

پیش‌تر کوروش بخشنده در بیمارستان رجایی تهران، تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته بود، پزشک معالج وی را از انجام برخی فعالیت‌های روزانه منع کرده بود و قرار گرفتن در شرایط استرس‌آور را به صورت اکید، برای سلامتی وی مضر دانسته بود.

پس از بازداشت، در شانزدهم اسفند ماه ۱۳۹۳ وی به اداره اطلاعات سنندج منتقل شد .

پس از گذشت دو ماه قرار بازداشتش از جانب اداره اطلاعات شهر سنندج برای مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید