خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۳/۰۴ ساعت ۱۲:۱۲:۰۶

    خانه  > slide, زندانیان  >  توقف درمان پس از اعتصاب غذا؛ جواد فولادوند به زندان بازگردانده شد

توقف درمان پس از اعتصاب غذا؛ جواد فولادوند به زندان بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – با توقف مداوای پزشکی، زندانی سیاسی ابوالقاسم(جواد) فولادوند، بدون معالجه کامل، به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جواد فولادوند که هفته گذشته، جهت انجام عمل جراحی به بیمارستان هزار تختخوابی تهران موسوم به بیمارستان امام خمینی اعزام شده بود، ساعت سه و نیم بامداد دوشنبه چهارم خردادماه، به زندان رجایی شهر بازگردانده شد.

این زندانی سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، پس از انجام عمل جراحی روی بخشی از فک، منتظر عمل جراحی روی بخش دیگر و همچنین عمل فتق و جراحی پا بود که در اعتراض به دستبند و پابند و ممانعت از انجام ملاقات با خانواده، اقدام به اعتصاب غذا کرد و بدون تکمیل معالجه، به زندان عودت شد.

این در حالی است که ضرورت اعزام وی به بیمارستانی خارج از زندان و عمل جراحی، با تشخیص و تجویز پزشکان زندان و توسط دادستانی تایید شده بود.

ابوالقاسم(جواد) فولادوند ۵۱ ساله به اتهام «بغی از طریق عضویت در سازمان مجاهدین خلق» به ۱۵ سال حبس تعزیری و به اتهام «توهین به رهبری» به ۲ سال حبس تعزیری و به دلیل شرکت در اعتراضات سال ۱۳۸۸ و اتهام «اخلال در نظم عمومی» به یکسال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

۱۸ سال حبس تعزیری برای این راننده تاکسی ساکن شهریار در حالی صادر شده است که این زندانی سیاسی مدت یک سال و شش ماه نیز در دههٔ ۶۰ به همین اتهام در زندانهای جمشیدیه و قزل‌حصار به سر برده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید