خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۲۲ ساعت ۳:۰۰:۵۶

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  صدور قرار وثیقه و انتقال بازداشت شدگان روز قدس تبریز به زندان

صدور قرار وثیقه و انتقال بازداشت شدگان روز قدس تبریز به زندان

خبرگزاری هرانا – چهار تن از فعالان مدنی تبریز که جمعه همزمان با اعتراضات روز قدس از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بودند، پس از تعیین وثیقه به مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای هر کدام، به زندان مرکزی تبریز منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکشنبه ۲۱ تیر ۹۴ رسول رضوی، حسین رخشانی کیا و سئویندیک لطفی به قرنطینه زندان مرکزی تبریز منتقل شدند و تا این لحظه اطلاعی از هویت نفر چهارم در دست نیست. پیش بینی می شود این فعالین در روزهای آینده پس از تامین قرار وثیقه موقتا آزاد گردند.

بر اساس گزارش های رسیده، این فعالین در بازداشتگاه اداره حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز بازداشت و تحت بازجویی قرار گرفته بوده اند. رسول رضوی یکی از بازداشت شدگان پیشتر نیز در سال ۹۲ در پی فعالیتهای هویت طلبانه بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

روز جمعه نوزدهم تیرماه، فعالان مدنی تبریز با در دست داشتن پلاکارد و پارچه نوشته هایی و در خلال تظاهرات روز قدس حمایت خود را از مسلمان تُرک اویغور چین نشان داده بودند. همچنین در اعتراض مشابهی در شهر اهر نیز با دخالت نیروهای امنیتی ابراهیم نوری و میلاد عظیمی دو تن از فعالین هویت طلب، برای ساعاتی بازداشت و تحت بازجویی قرار گرفته بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید