خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۳/۰۲ ساعت ۱۵:۳۶:۳۴

    خانه  > زندانیان  >  مسعود پدرام آزاد شد

مسعود پدرام آزاد شد

خبرگزاری هرانا ـ مسعود پدرام، از زندانیان سیاسی، با پایان دوره محکومیت خود پس از ۴ سال از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، کتر مسعود پدرام، پژوهشگر علوم سیاسی و از اعضای شورای فعالان ملی مذهبی بعداز ظهر امروز شنبه دوم خرداد، با پایان دوره محکومیت چهار ساله اش از بند ۳۵۰ زندان اوین آزاد شد.

مسعود پدرام، بیست و یکم آبان ۱۳۹۰ جهت اجرای حکم سه سال حبس مربوط به بازداشت گسترده فعالان ملی مذهبی در سال ۷۹ توسط نیروی اطلاعات سپاه بازداشت و به زندان اوین منتقل شد، حکمی که بر اساس قانون، با توجه به مرور زمان، قابل اجرا نبود.

چندی بعد و با پرونده سازی بازجویان اطلاعات سپاه حکم یک سال حبس تعزیری دیگر نیز به اتهام تبلیغ علیه نظام علیه این زندانی سیاسی صادر و اجرا شد.

این فعال ملی مذهبی که حدود شش ماه از دوره محکومیت خود را در سالهای ۷۹ و ۸۰ در بازداشتگاه عشرت آباد سپاه، گذرانده بود و به علاوه برای پنج سال از حقوق اجتماعی محروم شده است، امروز دوم خرداد با پایان یافتن دوره محکومیت چهارساله اش، از بند ۳۵۰ زندان اوین آزاد شد.

تالیف «سپهر عمومی روایتی دیگر از سیاست: نظریات آرنت و هابرماس»، «روشنفکران دینی و مدرنیته در ایران پس از انقلاب» و ترجمه کتاب «زندگی و زمانه دموکراسی لیبرال» از جمله آثار منتشر شده مسعود پدرام است.

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید