خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  “سارق سریالی خانه های اصفهان، به ظن قوی متهم اصلی اسیدپاشی است”

“سارق سریالی خانه های اصفهان، به ظن قوی متهم اصلی اسیدپاشی است”

خبرگزاری هرانا ـ  وکیل پرونده قربانیان حادثه اسیدپاشی اصفهان، مدعی شده است که به ظن قوی مسئولان استانی و ملی فرد دستگیر شده که به عنوان سارق سریالی خانه‌های اصفهان معرفی شده بود، متهم اصلی پرونده اسیدپاشی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، حسین علیزاده بعد از ظهر امروز که با گذشت حدود یکسال از وقوع حادثه اسیدپاشی، حاضر به پاسخگویی در خصوص پرونده اسیدپاشی اصفهان شد، وی با بیان اینکه در حال حاضر وکالت سه نفر از قربانیان حادثه اسیدپاشی در اصفهان را بر عهده دارد، اظهار داشت:  “در حال حاضر وکالت خانم‌ها “سمیه مثماریان”، “مینا آزاده” و “مرضیه ابراهیمی” که قربانیان حادثه اسید پاشی هستند را برعهده دارم ضمن آنکه “سهیلا جورکش” که یکی دیگر از قربانیان اسید پاشی اصفهان بوده است در حال حاضر برای انجام اعمال جراحی به خارج از کشور منتقل شده است”.

وی با بیان اینکه اولین اسیدپاشی سال گذشته در اصفهان در پانزدهم شهریور ماه بر روی خانم “مثماریان” اتفاق افتاده است، ابراز داشت، این حادثه وحشتناک در تاریخ پنجم مهر، برای خانم “آزاده” و در بیست و سوم مهر ماه نیز برای خانم “ابراهیمی” اتفاق افتاده است.

علیزاده، ادعا کرد: “در حال حاضر ارایه تمام خدمات پزشکی در بیمارستان‌ها و مراکز دولتی به قربانیان اسیدپاشی به صورت رایگان ارایه می‌شود، و لازم به ذکر است که هزینه درمان این قربانیان بسیار بالاست و وزارت بهداشت نیز همکاری خوبی را نیز داشته است”.

وی در خصوص دستگیری متهم این پرونده، ابراز داشت: “از ابتدای وقوع این حوادث از سال گذشته تاکنون چندین نفر به عنوان متهم دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند و از این رو افرادی که سابقه خشونت علیه زنان را داشتند با دقت نظر و حساسیت بیشتری مورد پیگیری قرار گرفتند”.

علیزاده با بیان اینکه در بین افرادی که خشونت علیه زنان داشته اند یک نفر با دارا بودن انجام بیش از ۲۵۰ فقره خشونت علیه زنان بیشتر مورد ظن بوده است، افزود: “از این رو بازجویی‌های بیشتر و موشکافانه‌تری بر روی این مورد انجام شده است”.

علیزاده در خصوص دستگیری فردی که ماه گذشته به انجام سرقت‌های سریالی از خانه‌های اصفهان اعتراف کرده بود، اظهار داشت: “گمان اصلی مقامات کشوری و استانی بر این است که متهم اصلی حادثه اسیدپاشی اصفهان همان فرد متهم به سرقت‌های سریالی است”.

وکیل پرونده قربانیان حادثه اسید پاشی اصفهان، با بیان اینکه تمام مشخصات فرد دستگیر شده با اقدامات صورت گرفته در خصوص اسیدپاشی مطابقت دارد، ادامه داد: “الان شناسایی این متهم در مواجهه حضوری است و تاکنون یکی از قربانیان به صورت کامل متهم را دیده و شناسایی کرده است و یکی دیگر از متهمان نیز تنها صدای این فرد را شنیده و پس از دیدن می‌تواند در خصوص وی اظهار نظر کند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید