خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۱۹ ساعت ۱۳:۴۹:۲۳

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  حکم بنیانگذار عرفان حلقه به اتهام “افساد فی‌الارض” صادر می‌شود

حکم بنیانگذار عرفان حلقه به اتهام “افساد فی‌الارض” صادر می‌شود

خبرگزاری هرانا ـ محمود علیزاده طباطبایی، وکیل محمد علی طاهری، امروز شنبه ۱۹ اردیبهشت، اعلام داشت که دادگاه موکلش هفته گذشته برای رسیدگی به این اتهام برگزار شده و آخرین دفاع نیز ۲۱ اردیبهشت، انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، محمد‌علی طاهری بنیانگذار “عرفان حلقه” در ایران است که ۱۴ اردیبهشت ماه، سال ۹۰، بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع با لمس نامحرم، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضاله بودن کتب و آثار، به ۵ سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که دادگاه به تحقیقات صورت گرفته در این بخش اشکال نقص گرفت و پرونده برای تکمیل تحقیقات به دادسرا ارسال شد. در نهایت، دادسرا پس از رفع نواقص، پرونده را مجدداً به دادگاه ارسال کرد و ششم اسفند ماه سال ۹۳ برای رسیدگی به این اتهام تعیین شد اما با درخواست استمهال متهم، دادگاه برگزاری جلسه محاکمه را به تاریخ دیگری موکول کرد.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، نهم اردیبهشت ماه را برای محاکمه طاهری تعیین کرد و روز چهارشنبه دو هفته گذشته، به اتهام وی، مبنی بر افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد رسیدگی شد.

سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع طاهری همچنین افزود: شعبه رسیدگی‌کننده به ما یک هفته مهلت داده لایحه آخرین دفاع خود را تحویل دهیم و تا روز دوشنبه هفته جاری (۲۱ اردیبهشت) لایحه دفاعیه خود را خواهم داد.

به‌گفته وی بعد از تحویل لایحه، آخرین دفاع و مطالعه آن توسط قاضی، دادگاه در خصوص این پرونده تصمیم خود را اتخاذ می‌کند.

علیزاده طباطبایی مدعی است تمام فعالیت‌های موکلش تا لحظه‌ای که بازداشت شده، قانونی و با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح بوده است.

اخیراً نیز ۱۲ نفر از مربیان عرفان حلقه، در مجموع به ۲۴ سال زندان و پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان جریمه بدلیل تحصیل مال نامشروع محکوم شدند.

به گزارش هرانا، حکومت ایران، از سال ها پیش مقابله با آیین های معنوی ناسازگار با مفاهیم سنتی اسلام را در دستور کار قرار داده و بسیاری از رهبران و پیروان این گونه آیین ها را تحت تعقیب قرار داده است.

در جمهوری اسلامی ایران، از این آیین ها با عناوینی همچون “عرفان های کاذب” یا “عرفان های نوظهور” یاد می‌شود.

لازم به ذکر است در آبانماه سال گذشته رسانه های نزدیک به دستگاه امنیتی حکومت ایران از محکومیت آقای طاهری به شش حال حبس تعزیری خبر دادند، همچنین آقای طاهری پیشتر در سال ۱۳۹۰ توسط دادگاه انقلاب به اتهام توهین به مقدسات، مداخله در امور پزشکی و لمس بیماران مونث به پنج سال حبس تعزیری، پرداخت جزای نقدی و ۷۲ ضربه شلاق محکوم شده بود. آقای طاهری تاکنون چندین بار بازداشت شده است، آخرین مورد بازداشت وی در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید