خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مهدی خزعلی در پی هجوم ماموران انتظامی به بیمارستان منتقل شد

مهدی خزعلی در پی هجوم ماموران انتظامی به بیمارستان منتقل شد

خبرگزاری هرانا ـ ظهر امروز ماموران انتظامی مستقر درنمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به غرفه مهدی خزعلی هجوم برده و غرفه وی را تعطیل کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سحام، امروز جمعه از ساعت یازده صبح، نیروهای انتظامی حاضر در نمایشگاه کتاب با همکاری مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هجوم به غرفه انتشارات حیان و اباصالح، که متعلق به مهدی خزعلی است، به تعطیلی این غرفه‌ها اقدام و بلافاصله این غرفه‌ها را به انتشارات دیگری واگذار کردند.

مهدی خزعلی از ساعت ۱۱ تا ۱۲ ظهر به مقاومت با نیروهای انتظامی پرداخت و به‌ علت مشکلات قلبی حادث شده و هیجان ناشی از این درگیری توسط ماموران به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شد.

همچنین رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، افزود: درخصوص تعطیل شدن انتشارات حیان در نمایشگاه کتاب با توجه به اینکه محدودیت فضای نمایشگاهی آیین نامه‌ای تدوین شده بود و این آیین نامه با اصطلاحات به تصویب شورای سیاست‌گذاری رسیده، غرفه انتشارات مهدی خزعلی در نمایشگاه کتاب تعطیل شد.

انتشارات حیان که برای مهدی خزعلی بوده است واجد شرایط نبوده و با توجه به محدودیت فضا و تقاضاهای ناشران اعتراضات مطرح شد و پس از بررسی‌های لازم در بخش انجمن ناشران دانشگاهی مراتب عدم استحقاق ناشر مزبور، طی نامه‌ای به وی اعلام شد و متعاقب رای از ۱۰ صبح امروز غرفه حیان تعطیل شد و از فعالیت وی جلوگیری به عمل آمد.

وی هم‌چنین درخصوص این‌که چطور این ناشر توانسته است ثبت نام کند، گفت: در موسسه نمایشگاه‌ها بحث ثبت نام توسط یک برنامه کامپیوتری انجام شد و ما خواستیم تا با روش سنتی نیز این ثبت نام انجام شود اما نشد و ثبت نام از طریق سامانه موسسه نمایشگاه‌ها انجام شد و به صورت خود اظهاری این ثبت نام را درست تلقی کردند و غرفه را اختصاص دادند.

آموزگار تاکید،کرد: عدالت صنفی ایجاب می‌کرد تا ما این غرفه را به ناشرانی که واجد شرایط بودند تلقی واگذار کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید