خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ ساعت ۱۳:۴۲:۴۴

    خانه  > زندانیان  >  ورودسالانه نیم میلیون نفر به زندانهای کشور

ورودسالانه نیم میلیون نفر به زندانهای کشور

خبرگزاری هرانا ـ سالانه نیم میلیون نفر به زندان های کشور وارد می شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی کشور، بعدازظهر شنبه، در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد، با اعلام این مطلب گفت: «بیش از ۵۰ درصد از این جمعیت حداکثر زیر یک ماه در زندان می مانند که نشان دهنده عدم ضرورت زندان است.»

رئیس سازمان زندان های کشور همچنین گفت: ۲۵ درصد از زندانیان کشور که به صورت تحت قرار هستند، نشان دهنده این است که باید  کار بیشتری در زمینه دادسراها صورت گیرد.

وی افزود: البته کمبودهای زیادی در زمینه دادیار و بازپرس در دادسراها وجود دارد که باعث می شود پرونده ها به موقع بسته نشوند.

جهانگیر همچنین تعداد زندانیان بدهکار دیه، مهریه و نفقه در زندان های کشور را هفت هزار نفر عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم این افراد از زندان رهایی پیدا کنند.

ایشان تاکید کرد: تلاش می کنیم افراد بی جهت وارد زندان نشوند و برای کسانی که به نوعی مرتکب تخلفی شدند، از مجازات های جایگزین استفاده کنیم.

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی کشور، بیان داشت: سعی ما براین است که در سال جاری ۳۰ تا ۴۰ هزار زندانی در خارج از زندان ها نگهداری کنیم.

جهانگیر همچنین مدعی شد: زندان جای اشرار و ناامن کنندگان امنیت و نوامیس جامعه است و نباید به جای افراد بدهکار و بیمار تبدیل شود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید