خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۲/۰۳ ساعت ۱۳:۰۴:۵۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه ویژه روحانیت “۹دی” را رفع توقیف کرد

دادگاه ویژه روحانیت “۹دی” را رفع توقیف کرد

خبرگزاری هرانا – دادگاه ویژه روحانیت رفع توقیف هفته نامه ۹دی را به هیأت نظارت بر مطبوعات ابلاغ کرد. بر همین اساس شنبه پنجم اردیبهشت ماه این رسانه مجددا به کیوسک‌های مطبوعاتی باز خواهد گشت.

به گزارش هرانا، حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، در رابطه با رفع توقیف نشریه ۹دی اظهار کرد: امروز دادگاه ویژه روحانیت رفع توقیف هفته نامه ۹دی را رسما به هیأت نظارت بر مطبوعات ابلاغ کرد و بر همین اساس شنبه پنجم اردیبهشت ماه این رسانه مجددا به کیوسک‌های مطبوعاتی باز خواهد گشت.
وی ادامه داد: این سومین‌بار بود که ۹ دی با رأی دولتی هیأت نظارت بر مطبوعات توقیف شده بود و البته این سومین بار هم است که با حکم دادگاه این هفته نامه تبرئه و رفع توقیف می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اولین‌بار در دولت دهم وزارت ارشاد به دلیل انتشار تصویر نقاشی خاتمی و  به بهانه توهین به لباس روحانیت روزنامه ۹دی را توقیف کرد.‌‌ همان روز البته طی یادداشتی اعلام کردم که دلیل اصلی توقیف این هفته‌نامه، تیتر‌ها و یادداشت‌های مستدل و منطقی آن در باره جریان ساکتین فتنه و حلقه انحرافی در دولت دهم بود که بعد‌ها مستندات فشا‌رهای حلقه انحرافی به وزارت ارشاد در این خصوص برایمان روشن شد.

وی ادامه داد: بار دوم اسفند ماه سال قبل بود که وزارت ارشاد دولت آقای روحانی علی‌رغم شعارهایی که در خصوص آزادی رسانه‌ها سر می‌داد، به دلیل تیترهایی که این هفته‌نامه در خصوص اخراج دانشمندان هسته‌ای، توافقنامه ژنو و موج جابجایی‌ها و عزل و نصب‌های دولتی، نشریه ۹دی توقیف شد.

رسایی تصریح کرد: البته بعد‌ها برای ما مشخص شد که مهم‌ترین انگیزه برای خاموش کردن ۹دی، یادداشت‌های روشنگرانه و تیترهای آن علیه توافقنامه ژنو، خصوصا تی‌تر «توافقنامه ژنو، جام زهر» بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید