خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۱/۲۳ ساعت ۱۲:۰۳:۰۸

    خانه  > زندانیان  >  ۵ ماه بازداشت؛ از سرنوشت مدیر ارشد شهرداری تهران اطلاعی در دست نیست

۵ ماه بازداشت؛ از سرنوشت مدیر ارشد شهرداری تهران اطلاعی در دست نیست

خبرگزاری هرانا – از سرنوشت «حجت الله بهروز» قائم مقام معاونت حمل و نقل شهرداری تهران هم‌چنان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش هرانا به نقل از سحام؛ حجت الله بهروز از روز سه شنبه ۲۷ آبان‌ماه ۱۳۹۳ در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می‌برد و از آن تاریخ تاکنون هیچ خبری از سرنوشت وی مخابره نشده است.

پس از این تذکرِ احمد حکیمی‌پور عضو شورای اسلامی شهر تهران بود که محمود صلاحی، معاون سابق برنامه‌ریزی و توسعه شهریِ و رئیس فعلی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ضمن تائید بازداشت این مدیر شهرداری تهران گفت که «مشکل» این مدیر «شخصی» بوده و «هیچ ارتباطی» به مسئولیت وی در شهرداری تهران نداشته است.

این در حالی‌است که حجت‌الله بهروز هنگام عزیمت به یک سفر خارجی در فرودگاه امام خمینی تهران توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

بنا به برخی گزارش‌ها، وی با افرادی در سازمان مجاهدین خلق ارتباط داشته و آی پی‌های دوربین‌های سازمان حمل و نقل ترافیک شهر تهران را دراختیار آن افراد قرار داده، با این‌حال هنوز هیچ مرجع رسمی چنین اتهامی را تایید یا رد نکرده است.

براساس گزارش‌ منابع «سحام»، حجت‌الله بهروز، علاوه براتهاماتی که جاسوسی خوانده می‌شود، اتهامات دیگری مانند اتهامات مالی را نیز در پرونده خود دارد که مراجع امنیتی درحال رسیدگی به این اتهامات هستند.

براساس همین‌گزارش، همسر آقای بهروز درهفته‌های اخیر با سپردن وثیقه مالی از زندان آزاد شده است.

حجت الله بهروز ارتباطات مالی گسترده‌ای نیز با «سید جعفر تشکری هاشمی» معاون سابق سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران داشته است.

براساس گزارش‌ها، چندی پیش نیروهای امنیتی قصد بازداشت آقای تشکری هاشمی را داشته‌اند که با مخالفت سرسختانه محمدباقر قالیباف مواجه شده‌اند و فعلا از بازداشت وی صرف‌نظر کرده‌اند.

گفتنی‌است برادر «سیدجعفر تشکری هاشمی» که روز گذشته به عنوان معاون امور مناطق شهرداری تهران جایگزین عیسی شریفی شد، ارتباط نزدیک خویشاوندی با محمدباقر قالیباف شهردار تهران دارد و از حمایت مطلق شهردار تهران برخوردار است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید