خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  بخشش یک محکوم به اعدام در سراب پس از ۲۸ سال حبس

بخشش یک محکوم به اعدام در سراب پس از ۲۸ سال حبس

خبرگزاری هرانا ـ یک محکوم به قصاص در شهرستان سراب از توابع آذربایجان شرقی، پس از گذراندن ۲۸ سال حبس در زندان، با گذشت اولیای دم، از دار رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، این فرد درسال ۱۳۶۵ در یک نزاع دسته جمعی بر اثر اختلافات ملکی در روستای دامنجان از توابع بخش مرکزی سراب، فردی به نام “حسن خان احسنی” را به قتل رسانده بود و پس از دستگیری، روانه زندان می شود.

وی با گذشت ۲۸ سال از این حادثه و تحمل حبس، با پادرمیانی ریش سفیدان و اهالی روستا و رضایت خانواده مقتول از قصاص نجات یافت.

“احمد احسنی” برادر مقتول در پاسخ به سئوال که چرا تصمیم به بخشش گرفته اید، گفت: “لذتی که در گذشت است در انتقام نیست، زیرا که لذت عفو دائمی است ولی لذت انتقام لحظه ای و گذراست”.

وی افزود: “البته در طی این سال ها به دلیل شرایط سخت خانوادگی، گاهی تصمیم به قصاص گرفتیم، اما امروز به این نتیجه رسیدیم که قصاص دامنه اش خطرناک تر و نامیمون تر از بخشش است”.

پسر بزرگ محکوم به اعدام هم که اکنون ۳۴ سال سن دارد، گفت: “زمانی که این حادثه روی داد شش سال داشتم و هر روز برگشت پدرم به خانه را انتظار می کشیدم”.

وی از عفو و گذشت خانواده مقتول تشکر کرد و بقیه عمر پدر و خوشحالی اعضای خانواده اش را مدیون گذشت و ایثار اولیای دم دانست.

مراسم اعلام رضایت خانواده اولیای دم با پهن کردن سفره احسان پایان یافت.

بر اساس این گزارش، خانواده مقتول جهت اعلام رضایت از زندانی ۶۰ ساله و خانواده اش هیچ مبلغی به عنوان دیه اخذ نکردند.

کثرت تعداد اولیای دم باعث شده بود تا این پرونده سال ها طول بکشد.

شهرستان سراب دارای دو بخش مرکزی و مهربان، ۹ دهستان و ۱۶۳ روستاست و بر اساس آخرین سرشماری ۱۳۲ هزار ۹۴ نفر جمعیت است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید