خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, گزارش تصویری  >  آخرین لحظات مرگ معلم چرامی در برف و راهبندان / ویدئو

آخرین لحظات مرگ معلم چرامی در برف و راهبندان / ویدئو

خبرگزاری هرانا ـ ویدئوی کوتاه زیر، آخرین لحظات زندگی معلم چرامی و یکی از همراهان‌اش را نشان می دهد که قبل از بیهوش شدن آنان ضبط شده‌ است. این معلم در راهبندان و برف و قبل از رسیدن نیروهای کمکی جان سپرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر کامروز امینی، مدیر کل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد، با رد سرمازدگی به عنوان عامل مگ معلم چرامی و یکی از همراهان، گفت: “بررسی های کالبد شکافی، آزمایش ها و کارشناسی های بالینی بر روی این دو جسد مشخص کرد، علت مرگ مسمومیت ناشی از گاز منواکسید کربن بوده است”.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با رد هرگونه اظهار نظرها و پیش داوری ها، گفت: “شواهدی مبنی بر سرمازدگی در فوت این دو جوان به لحاظ بررسی های کالبدگشایی وجود نداشته است”.

بیش از این علت مرگ این دو جوان سرما شدید و یخ زدگی اعلام شده بود.

میثم ظهرابی که از این حادثه زنده مانده است درباره این ماجرا می گوید: “ساعت سه بعدازظهر در مسیر جاده طسوج چرام با مینی پاترول در جاده برفی و کولاکی در با همراه دوستم حال حرکت بودیم که سرو صدای مردی توجه ما را در بین راه به خود جلب کرد”.

وی افزود: “با شنیدن صدای این مرد که زنده یاد علی بخش نوروزی معلم مدرسه شهیدان سروش نژاد روستای طسوج بود از ماشین پیاده شدیم و برای کمک رسانی به معلم چند متری را در برف پیاده روی کردیم”.

میثم اضافه کرد: “زمانی که ما رسیدیم معلم موتورسیکلت خود را در جاده جا گذاشته و سرما نیز بدن او را خشک و بی حس کرده بود”.

وی افزود: “فوری معلم را سوار خودرو کردیم و به علت سرما و کولاک شدید به دنبال چاره برای گرم کردن معلم افتادیم که بعد از گذشت چند دقیقه پکنیک را روشن و شیشه های ماشین را به حالت نیمه باز گذاشتیم”.

وی افزود: “بعد از چند متر حرکت، ماشین به علت برف و کولاک سنگین دیگر قادر به حرکت نبود”.

میثم ادامه داد: “با توجه به برف و کولاک شدید از معلم درخواست پیاده روی کردیم ولی معلم توان حرکت نداشت”.

وی گفت: “در اولین تماس با پدر در یاسوج خواستار اطلاع رسانی به مسئولان و درخواست کمک کردم در حالی که از قطع و وصل شدن خطوط تلفن همراه کلافه شده بودم و تنها امید خود را تماس با مسئولان اجرایی و اداره راه و شهرسازی دیدم که موفق به تماس با فرماندار نشدم و مسئولان اداره را ه نیز جواب قانع کننده ای ندادند”.

میثم اضافه کرد: “بعد از قطع شدن خطوط تلفن همراه به علت شدت سرما در ماشین منتظر کمک رسانی بودیم”.

میثم شب ۲۵ آذر در حالی که بیهوش بود از سوی اکیپ امدادرسانی چرام به بیمارستان دهدشت اعزام می شود در حالی که دو همراه آن فوت کرده بودند.

سید علی مولایی رئیس بیمارستان امام خمینی دهدشت عامل مرگ معلم چرامی و یک نفر دیگر را سرمازدگی اعلام می کند.

به گفته رئیس مرکز بهداشت شهرستان چرام در تاریخ ۲۵ آذر امسال و در ساعات نخست شب در تماس یک شهروند چرامی مبنی بر گیرافتادن خودرویی در برف و کولاک در منطقه طسوج در حدود ۶۰ کیلومتری شهرستان چرام ،نیروهای اورژانس و کادردرمانی مرکز سرفاریاب به همراه نیروهای امدادی هلال احمر در اسرع وقت با آمبولانس به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در همین حین نیز پاسگاه سرفاریاب نیز به منطقه اعزام شد، افزود: در وهله نخست هر سه نفر سرنشین خودرو بی هوش بودند.

احتشامی اظهار کرد: “ابتدا هر سه نفر با خودروی پاسگاه سرفاریاب برای انجام عملیات احیا به طرف سرفاریاب اعزام شدند ولی به دلیل گیرافتادن خودروی پاسگاه در برف مجدد با آمبولانس و خودروی اورژانس به مرکز درمانی سرفاریاب انتقال داده شدند و عملیات و اقدام های احیاء بر روی آنها انجام شد”.

وی افزود: “با انجام این عملیات مشخص شد که هنوز یکی از افراد علائم ضعیف حیاتی برای زنده ماندن را دارد و دو نفر دیگر نیز هیچ گونه علایم حیاتی تنفسی و نبض نداشتند”.

وی ابراز داشت: “در اسرع وقت فرد نجات یافته این حادثه به بیمارستان امام خمینی دهدشت اعزام شد”.

احتشامی اظهار کرد: “با تنظیم صورتجلسه ای از وقوع این حادثه دو نفر فوتی نیز تحویل بستگان و پزشکی قانونی برای انجام مراحل کالبد شکافی و علت مرگ داده شد”.

همچنین اداره کل راه و شهرسازی در حادثه چرام که باعث مرگ دو تن از هم استانی ها شد واکنش نشان داد تاکید کرد محور محل حادثه در حوزه استحفاظی راه و شهرسازی نیست.

به گفته مسولان راه و شهرسازی استان محوری که این حادثه تلخ در آن واقع شد، در اختیار شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد (جاده لوله گاز می‌باشد) و از راههای حوزه استحفاظی تحت نظارت اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیست و از آنجا که محل وقوع حادثه شامل محورهای ارتباطی نبوده لذا تحت پوشش خدمات راهداری استان کهگیلویه و بویراحمد نمی باشد.

در حالیکه خدمات رسانی به مسیرهای اختصاصی سایر دستگاه های دولتی در حوزه مسؤلیت اداره کل راه و شهرسازی نیست اما بنا به حس نوع دوستانه و وظیفه انسانی و به محض اطلاع مرکز مدیریت راههای اداره کل راه و شهرسازی از وقوع حادثه به محل اعزام شدند و در شرایط سخت محل به کمک حادثه دیدگان شتافتند.

گویا میثم در بخشی از زمان معطلی در برف با گوشی خود نیز در حال مستند سازی بود، زیرا در بخشی از فیلمی که گرفته بود به شیشه های ماشین که از قبل پایین کشیده شده بودند نیز اشاره کرده است .

منطقه طسوج یکی از مناطق گردشگری و در عین حال سردسیری و برف گیر در مسیر جاده جلیل – سرفاریاب و در حدود ۶۰کیلومتری از مرکز شهرستان چرام واقع شده است.

شهرستان چرام دارای دو بخش مرکزی و سرفاریاب با جمعیتی حدود ۱۳ هزار نفر در ۲۶۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید