خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  بخشش یک اعدامی در شهرستان بم

بخشش یک اعدامی در شهرستان بم

خبرگزاری هرانا – معاون دادستان کرمان از بخشش یک محکوم به قصاص از سوی خانواده مقتول خبر داد.

به گزارش هرانا به نقل از ایرنا، علی سیدی معاون دادستان کرمان، روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: «در پی یک مورد وقوع قتل در شهرستان بم، متهم به قتل دستگیر و حکم اعدام وی نیز صادر شد و خانواده مقتول که ساکن بم بودند به دلیل جدیت و قاطعیت خود برای قصاص (اعدام) قاتل فرزندشان و رهایی از سخنان دیگران به گرگان نقل مکان کرده بودند و مصرانه درخواست اعدام قاتل را داشتند.»

در این حادثه که در پی یک مورد تصادف رانندگی ایجاد شد، قاتل ۳۱ ساله به دلیل عصبانیت آنی مقتول ۲۴ ساله را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود.

معاون دادستان کرمان گفت: متهم پس از وارد کردن ضربه چاقو به شاهرگ مقتول، وی را با خودروی شخصی به بیمارستان انتقال داده بود و بین راه دو بار نبض مقتول را گرفته اما در مرتبه دوم متوجه شده بود که مقتول جان باخته است، قاتل در محل بیمارستان در حضور ماموران کلانتری به وقوع قتل اقرار کرد.

نامه فرزند هشت ساله متهم به برنامه فیتیله

سیدی گفت: با وجود تلاش‌ها و پیگیری‌های بسیار زیاد اما خانواده مقتول حاضر به رضایت و گذشت نبودند.

وی افزود: در یک مورد فرزند هشت ساله قاتل نامه‌ای را به برنامه تلویزیونی «فیتیله» ارسال و از آن‌ها درخواست پیگیری این موضوع را کرده بود.

وی اظهار کرد: دست اندرکاران و بازیگران این مجموعه بنا به دستور رییس وقت سازمان صدا و سیما به گرگان مراجعه و درخواست گذشت کرده بودند که این خانواده رضایت نداده بودند که البته تلاش دست اندرکاران این برنامه تلویزیونی برای کمک به این کودک شایسته قدردانی است.

وی بیان کرد: پس از مراجعه اعضای این خانواده به کرمان به منظور دریافت صورت جلسه قصاص، تلاش‌ها برای کسب رضایت این خانواده با دشواری‌های زیاد آغاز شد و با استعانت از فرمایشات ائمه اطهار (ع) موفق به جلب رضایت این خانواده شدیم.

سیدی تاکید کرد: برای جلب رضایت خانواده مقتول، ساعت‌ها با آنان صحبت شد.

معاون دادستان کرمان با اشاره به اینکه کسب رضایت خانواده‌ها بسیار دشوار‌تر از صدور حکم و رسیدگی به پرونده‌ها است گفت: در انتخاب پرونده‌های کسب رضایت به پرونده‌های قتل‌های تصادفی وارد می‌شویم و به پرونده افرادی که جسورانه موجب مرگ فرد دیگری شده‌اند، ورود نمی‌کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید