خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: اعدام در مبارزه با مواد مخدر موثر نبوده است

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس: اعدام در مبارزه با مواد مخدر موثر نبوده است

خبرگزاری هرانا ـ سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت که حذف مجازات اعدام در قاچاق مواد مخدر نیازمند فکر و کار بنیادی و یک کار مشترک بین کمیسیون‌های مختلف است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد علی اسفنانی سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص حذف مجازات اعدام در قاچاق مواد مخدر و اینکه آیا حذف اعدام باعث افزایش قاچاق مواد مخدر نمی‌شود، اظهار کرد: “اگر صرف حذف مجازات باشد به احتمال زیاد قاچاق مواد مخدر افزایش می‌یابد، اما با جایگزینی مجازات‌های دیگر این احتمال از بین می‌رود”.

وی افزود: “باید شیوه مبارزه با مواد مخدر تغییر کند، چرا که تاکنون حکم اعدام در مبارزه با مواد مخدر موثر نبوده و لازم است حکم اعدام حذف و مجازات‌های دیگر جایگزین آن شود”.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره با اینکه تغییر قانون کار ساده‌ای نیست، بیان داشت: “خوب یا بد بودن این طرح نیاز به بررسی و کار بنیادی دارد و زمان می‌طلبد”.

اسفنانی در ادامه گفت: “در بررسی این طرح، کمیسیون قضایی، سیاست خارجی و امنیت ملی، بهداشت و درمان و کمیسیون اجتماعی نظارت دارند و یک طرح مشترک بین کمیسیون‌های مختلف است”.

گفتنی است، چندی پیش، بیش از ۷۰ نفر از نمایندگان مجلس طرحی با عنوان حذف اعدام از مجازات قاچاقچیان مواد مخدر به امضا رساندند.

الهیار ملک شاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی نیز در این باره، گفت: “در این طرح پیشنهاد شده برخی از مجازات‌های اعدام حذف شود و افرادی که به صورت مسلحانه اقدام به قاچاق مواد مخدر می‌کنند مشمول مجازات اعدام شوند، البته این طرح خام است و هنوز از سوی کارشناسان بررسی نشده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید