خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی به وضعیت پزشکی ابراهیم فیروزی در زندان رجایی‌شهر

عدم رسیدگی به وضعیت پزشکی ابراهیم فیروزی در زندان رجایی‌شهر

خبرگزاری هرانا ـ ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی محبوس در زندان رجائی شهر کرج، با بی توجهی و عدم رسیدگی کادر پزشکی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی و زندانی عقیدتی رجایی شهر، بیش از مدت یک سال می باشد که در ناحیه ی سمت چپ قفسه ی سینه با درد دست و پنجه نرم می کند و با وجود تشدید بیماری در سه ماه اخیر، با بی توجهی مسئولین و کادر پزشکی مواجه شده است.

در طول این مدت تنها زندانی یک بار آزمایش خون داده است و مجددا بهداری وی را جهت آزمایش مجدد احضار کرده است که افسر نگهبان از اعزام زندانی به بهداری امتناع می ورزد.

ابراهیم فیروزی در جدیدترین حکم، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به پنج سال زندان محکوم شد.

وی ١٧ اسفندماه ۱۳۹۳ به اتهام “اقدام علیه امنیت ملى از طریق اجتماع و تبانى”، از سوى شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست قاضى مقیسه محاکمه شد و وى براى اولین بار در جلسه دادگاه با وکیلش ملاقات کرد.

این نوکیش مسیحی که ۳ شهریور ماه سال ۹۲ بازداشت شد، سابقه بازداشت های متعددی را دارد و پیش‌تر نیز از سوی دادگاه انقلاب رباط کریم به یک سال زندان و دو سال تبعید به شهرستان سرباز محکوم شده بود، اما باوجود اینکه از ۲۳ دی ماه سال گذشته محکومیتش به پایان رسید، همچنان در زندان بسر می‌برد تا حکم پرونده جدیدی که برایش تشکیل شده قطعی شود.

ابراهیم فیروزی هم اینک بر خلاف اصل تفکیک جرائم، در بند ده زندان رجایی‌شهر تحمل حبس می کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید