خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴, 18th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۱/۱۹ ساعت ۱۲:۴۶:۴۲

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشى از زندان مهاباد، افزایش فشارها در پى تغییر مدیریت

گزارشى از زندان مهاباد، افزایش فشارها در پى تغییر مدیریت

خبرگزارى هرانا- زندانیان زندان مهاباد در پى تغییر ریاست زندان با دور تازه اى از فشارها و تضییع حقوق مواجه شده اند.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن حسین پور اسفندماه سال گذشته به جاى شاهرخ احمدزاده، به عنوان رئیس جدید زندان مهاباد منصوب شد.

رئیس جدید زندان در بدو ورود با تغییر برنامه ملاقات و مرخصى، باعث اعتراض زندانیان شده بود و در پى واکنش برخى از زندانیان آنها را به ممنوع الملاقات شدن، تبعید و اقدامات قضایى تهدید کرده بود.

یکى از بستگان یک زندانى در این باره به گزارشگر هرانا گفت: «واقعا زندان مهاباد خودش کم از تبعیدگاه ندارد ولى چون خیلى از خانواده هاى زندانى ساکن این شهرند از انتقال به زندان شهرهاى دیگر راضى نیستند حتى اگر زندان بهترى باشد.»

هواخورى هاى اجبارى، نگه داشتن زندانیان به صورت طولانى و حتى زیر باران، بخشى دیگر از برنامه هاى زندان مهاباد بود که اعتراض زندانیان را درپى داشته است.

حدود هفتصد زندانى در زندان مهاباد نگهدارى مى شوند در حالى که بنا به گفته منابع هرانا ظرفیت این زندان بیش از چهارصد زندانى نیست و این امر موجب ازدحام در زندان و افزایش آمار کف‌‌خوابى شده است.

همچنین حدود چهل زندانى سیاسى زندان مهاباد بر خلاف اصل تفکیک جرائم با متهمین دیگر به صورت مختلط نگهدارى مى شوند.
بنابر اطلاع منابع هرانا تقریبا پنجاه زندانى محکوم به اعدام نیز در زندان مهاباد نگهدارى مى شوند که عمدتا از محکومین با اتهامات مرتبط به مواد مخدر هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید