خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از وضعیت محمود عظیمی و فاطمه ضیایی

گزارشی از وضعیت محمود عظیمی و فاطمه ضیایی

خبرگزاری هرانا – محمود عظیمی، زندانی سیاسی با وثیقه صد میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد اما همسر وی فاطمه ضیایی همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین در وضعیت بازداشت به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمود عظیمی، زندانی سیاسی با وثیقه صد میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد اما همسر وی، فاطمه ضیایی که از زندانیان سیاسی سابق در جمهوری اسلامی است، همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین در وضعیت بازداشت به سر می برد.

محمود عظیمی و همسر او فاطمه ضیایی آزاد، از زندانیان سیاسی سابق در مهرماه سال جاری توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

فاطمه ضیایی آزاد ۵۶ ساله و از زندانیان سیاسی سابق در ایران است که از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۵ به مدت پنج سال در زندان به سر برده است.

وی در تاریخ ۲ بهمن ماه ۱۳۸۷به خاطر آنچه “تردد به عراق به منظور دیدار با دو دخترش” خواند، بازداشت و پس از طی دوسال محکومیت خود در دی ماه سال ۱۳۸۸ از زندان آزاد گردید.

فاطمه ضیایی همچنین بار دیگر در ۱۸ خرداد ۹۲ توسط ماموران امنیتی بازداشت و در ۲۵ مهر ماه همان سال به دلیل سن بالا، بیماری‌ ام. اس و شرایط جسمانی نامناسب از بند زنان زندان اوین آزاد شد.

گفته شده است که همسر وی “محمود عظیمی” نیز از فعالان سیاسی سر‌شناس است که تا کنون سابقه چندین مورد بازداشت را در پرونده خود داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید